نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
کد خبر: ۷۲۸۸۹
2018 January 05 - ۱۱:۵۵ - ۱۵ دی ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
تمرکز خودروساز بزرگ بر رشد تولید خودروهای باکیفیت
پدال نیوز: افزایش بیش از ۱۳درصدی تولید ایران خودرو و عرضه محصولات جدید، یکی‌از نکات اصلی آمار تولید خودرو در این بازه زمانی است
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، صنعت خودرو برای روی پا ماندن، نیاز به تغییرات و به‌روز شدن دارد. کم کردن تولید محصولات قدیمی و اضافه کردن محصولات جدید، سیاست اصلی هر شرکت خودروسازی است. در سال‌های گذشته انتقادات بسیاری به عملکرد خودروسازان برای تکرار تولید محصولات قدیمی وجود داشت و در این رابطه خودروسازان سعی کردند با ارائه محصولات جدید و کنارگذاشتن تدریجی خودروهای قدیمی، در تغییر نسل خودروها بهتر عمل کنند.
 
در این راستا شرکت خودروسازی ایران‌خودرو در سال‌های اخیر و با سرمایه‌گذاری بسیار مناسب و هدفمند، به توسعه محصولات و عرضه خودروهای جدید پرداخت و توانست سهم محصولات جدید را به تدریج افزایش داده و تولید محصولات قدیمی‌تر را کمتر و کمتر کند.
 
ایران‌خودرو در ۹ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۵۱۰هزاردستگاه‌خودرو تولید کرده است. افزایش بیش از ۱۳درصدی تولید ایران‌خودرو و عرضه محصولات جدید، یکی‌از نکات اصلی آمار تولید خودرو در این بازه زمانی است.
 
تنوع محصول جاده مخصوصی‌ها و عرضه خودروهایی با کیفیت و امکانات مناسب، باعث شده است این خودروها جای خودروهای قدیمی را البته با یک شیب مناسب و بدون هیجان کاذب برای جایگزینی خودروهای جدید بگیرند. افزایش تولید خودروی۲۰۷ آی، یکی‌از سیاست‌های ایران‌خودرو برای جایگزین کردن این محصول باکیفیت با مدل‌های قدیمی‌تر است. تولید مدل اتومات این خودرو هم از ماه گذشته آغاز شده و به‌نظر می‌رسد برای سال آینده شاهد تولید چشمگیر آن باشیم.
 
مدیران ایران‌خودرو بارها بر تولید خودروهای گیربکس‌ اتومات به جهت تسهیل در رفت‌‌و‌آمد مشتریان، آن‌هم در مناطق پرترافیک تاکید کرده‌اند. سیاست ایران‌خودرو افزایش تولید این خودروها و جایگزینی آن با مدل‌های معمولی است. رویکرد این شرکت خروج خودروهایی است که به دلیل قدیمی بودن پلت‌فرم، توانایی پاس کردن استانداردهای جدید را ندارند.
 
هنوز یک سال برای فروش مدل‌های قدیمی زمان وجود دارد، اما بنا به آمار تولید خودرو شاهد هستیم که غول خودروسازی کشورمان از میزان تولید برخی خودروها کاسته است. خودروی پژو ۴۰۵ یکی از این خودروهاست که به‌‌رغم درخواست همچنان بالا برای آن، افزایش تولید نداشته است. این خودرو طی چند سال اخیر به تدریج کاهش تولید را تجربه کرده است و در سال جاری با کاهش چشمگیر به ۱۰۹هزاردستگاه‌خودرو رسیده است.
 
خودرویی که به‌لحاظ قیمت مناسب، همواره مورد توجه مردم بوده است. در مقابل ایران‌خودرویی‌ها تولید محصول جدید و به‌روزی همچون دنا را افزایش داده‌اند. این خودرو با افزایش تولید بیش از ۴۱درصدی نسبت‌به ۹ماه سال گذشته روبه‌رو شده و به تولید حدود ۲۷هزار دستگاه خودرو در سال جاری رسیده‌ است.
 
با برنامه‌ریزی و تبلیغات و همچنین آپشن‌های مناسبی که برای خودروی دنا در نظر گرفته شده است، این خودرو مورد استقبال مشتریان ایرانی واقع شده و فروش بسیار بالایی را تجربه کرده است.
 
ایران‌خودرو در انتخاب خودروهایی که با همکاری خودروسازان خارجی تولید می‌شوند نیز بسیار موفق عمل کرده است. محصولات مونتاژی این شرکت نیز در ۹ماه از سال ۹۶ با افزایش چشمگیر تولید و فروش همراه بوده است. تیراژ خودروی سوزوکی گرند ویتارا تا پایان نهمین ماه از سال، به بیش‌از ۸هزارخودرو رسیده که نشان از افزایش تیراژ ۲۶۳درصدی نسبت‌به مدت مشابه سال پیش دارد.
 
دیگر محصول شاسی بلند ایران خودرو که با استقبال بسیار زیاد مشتریان همراه بوده، خودروی هایما است. این خودروی چینی نیز با افزایش تیراژ ۲۹۵درصدی در همین مدت، به عدد بیش‌از ۸هزاردستگاه‌خودرو رسیده است.
 
اما محصول چینی دیگر ایران‌خودرو که با افزایش تولید چشمگیری در ماه‌های اخیر همراه شده، خودروی دانگ‌فنگ است که به تیراژ ۲۱هزارو۶۲۳ دستگاهی دست پیدا کرده است. رشد ۳۴۷درصدی تولید این خودرو نشان می‌دهد ایران‌خودرو در انتخاب محصول بسیار هوشمندانه عمل می‌کند.
 
با ورود خودروهای پلت‌فرم جدید ایران‌خودرو به بازار طی سال‌های آینده، قطعا شاهد تغییرات بسیار بزرگ در صنعت خودروی کشورمان خواهیم بود. سیاست‌ ایران‌خودرو تولید محصولات جدید و تغییر در چهره خودروها با سرعت و دقت بیشتر است.اخبار خودرو
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head