نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵
کد خبر: ۶۴۰۲۸
2017 September 14 - ۱۳:۱۷ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: برای ما سلامت مردم و استاندارد بودن خودروها مهم است،خودروهای خطر ساز تائیدیه استاندارد نمی گیرند.
به گزارش پدال نیوز ، نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی مسئولان خودورسازی عنوان کرده اند که برای رعایت استانداردهای 83 گانه خودروهای داخلی تا خرداد98 فرصت وجود دارد، گفت: این موضوع در زمان وزیر سابق صنعت در شورای سیاست گذاری استاندارد خودروها مطرح شد که آخرین مهلت برای تطبیق با استانداردهای جدید اول دی ماه 97 مقرر شد و هیچ گونه فرصت دیگری به خودروسازان داده نخواهد شد.
 
رئیس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران در خصوص جمع شدن خودروهای زیر 35 میلیون تومان به دلیل کیفیت پایین گفت: ما به عنوان استاندارد وارد بحث قیمت نمی‌شویم، برای ما سلامت و جان مردم و استاندارد بودن خودروها مهم است و خودروهایی که خطر ساز باشند تائیدیه استاندارد نمی گیرند، اما موضوع قیمت مربوط به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و شورای رقابت است.
 
وی افزود: شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در خصوص استانداردهای خودروهای داخلی حساسیت خاصی دارد و توقف تولید خودروهای بی کیفیت را با جدیت دنبال خواهد کرد، کمااینکه بحث توقف تولید یکی از خودروها تا پایان سال آینده قطعی شده است.
 
رئیس سازمان ملی استاندارد همچنین درباره تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری بیان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست روی موتورسیکلت‌های کاربراتوری نظر منفی دارد و براساس قوانین موجود تولید این نوع موتور‌ها باید متوقف و موتورسیکلت‌های انژکتوری جایگزین شود.
 
پیروزبخت در خصوص استانداردهای لبنیات سنتی که چندی پیش مطرح شده بود، گفت: سازمان ملی استاندارد هیچ وظیفه‌ای برای نظارت بر تولید سنتی لبنیات ندارد و متولی این موضوع وزارت بهداشت است و اگر کسی اعتراضی دارد باید به وزارت بهداشت مراجعه کند.
 
وی با بیان اینکه مسئولیت بازرسی و کنترل سلامت آسانسور ساختمانهای دولتی و عمومی با سازمان ملی استاندارد است، گفت: در این زمینه سختگیری هایی داریم که بعضا دستگاه های دولتی از ما ناراحت می‌شوند، ما در پیاده سازی بازرسی‌های دوره‌ای استاندارد در بخش آسانسور‌ها خیلی پیش رفتیم، اما از مسئولان درخواست می‌کنم راهکارهای قانونی برای ورود به ساختمان های مسکونی و بازرسی از آسانسورهای خانگی را تهیه و ارائه کنند، چون برای بازرسی این آسانسور‌ها مشکل داریم.
 
پیروزبخت افزود: وضعیت استاندارد آسانسورهای مراکز دولتی و عمومی نسبت به سال گذشته خیلی بهبود پیدا کرده بطوریکه تمام آسانسورهای دارای ایراد در سال گذشته رفع ایراد یا تعویض شده است، البته دفعات مراجعه و بازرسی ما از آسانسورهایی که شرایط بحرانی داشته باشد افزایش می‌یابد و گاهی 3 بار در ماه این آسانسور‌ها را بازرسی و کنترل می‌کنیم.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head