نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۶
کد خبر: ۶۳۹۶۷
2017 September 13 - ۱۳:۰۹ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: کاخ سفید در لایحه‌ای که این هفته ارائه کرد، با معاف کردن خودروسازان از به کارگیری برخی استانداردها، درخواست تسریع ساخت خودران‌ها را داد و خواهان استقرار سالانه 100 هزار خودرو مجهز به فناوری خودران شد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروکار، با تصویب این لایحه برخی از استانداردهای ایمنی از خودران‌ها حذف می‌شود و همین امر موجب نگرانی برخی مقامات دولتی درباره امنیت جانی شهروندان شده است. اما هر ایالت مختار است که اجازه تردد خودروهای مجهز به فناوری خودران را بدهند یا خیر.
 
پیش بینی می‌شود که با قدم گذاشتن خودران‌ها به جاده‌ها، تلفات جاده‌ای به میزان چشمگیری کاهش پیدا کند و این در حالی است که سال گذشته، در آمریکا بیش از 40 هزار مورد تلفات جاده‌ای وجود داشته است.
 
از طرفی اعضای سنا آمریکا به دنبال تنظیم قوانینی جدید برای خودران‌ها هستند اما هنوز لایحه‌ای معرفی نکرده‌اند. در صورت تنظیم این لایحه توسط سنا، کنگره با دو لایحه متفاوت، یکی از طرف کاخ سفید و یکی از طرف اعضای سنا مواجه خواهد شد.
 
انجمن خودروسازان آمریکا بیان کرد: لایحه کاخ سفید شامل طیف وسیعی از معیارها و استانداردهایی است که خودروسازان را از به کارگیری امکاناتی که در امنیت و خودرو تاثیری ندارد، معاف می‌کند.
 
این لایحه مجوز استقرار 25 هزار خودرو مجهز به فناوری خودران را در مراکز فروش می‌دهد و تا سه سال دیگر این رقم به 100 هزار دستگاه می‌رسد.
 
اما مصرف کنندگان و گروه‌های امنیتی معتقدند که این لایحه موجب کاهش امنیت خودران‌ها شده و امکان تصادفات را افزایش می‌دهد.
 
به گفته گروه‌های حامی امنیت شهروندان: حذف این استانداردها در لایحه جدید، بی توجهی به سلامت و جان شهروندان آمریکایی است.
 
این لایحه خودروهای سنگین را به دلیل بیکار شدن بسیاری از رانندگان آن‌ها، شامل نمی‌شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head