نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹
کد خبر: ۶۳۹۱۲
2017 September 12 - ۱۶:۴۴ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- کارشناسان معتقدند می‌توانند برخی از مشکلات پیش روی خودروهای خودران را بوسیله بکارگیری دوربین‌های حرارتی برای تشخیص گرمای عابران پیاده، حیوانات و اشیا حل کنند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از رویترز، یک شرکت استارتاپ موسوم به "آدااسکای" اعلام کرد که یک دوربین حرارتی مادون قرمز را توسعه داده که با الگوریتم های بینش رایانه ای برای تشخیص افراد یا اشیا در مسیر جاده کار می‌کند. این دوربین برای کمک در موارد به اصطلاح "حساس" در رانندگی خودران که دیگر حسگرها کارایی ندارند، طراحی شده است.
 
خودروسازان و قطعه سازان در حال کار روی خودروهای خودران در سالهای اخیر دوربین‌های دید جلو و لیدار را که از پالس‌های نور برای دیدن جاده استفاده می‌کنند، مورد آزمایش قرار داده اند. هر یک از این فناوری‌ها نقاط قوت و ضعف هایی دارند و تمام عناصر باید با یکدیگر در ارتباط باشند.
 
اییال مادار مسئول بخش فناوری آدااسکای گفت: خودروسازان اکنون در حال درک این موضوع هستند که این تلاشها کافی نیست. آنها در موارد حساس به یک حسگر احتیاج دارند.
 
دوربین های حرارتی یک فناوری تست شده هستند که در ابتدا برای مصارف نظامی توسعه داده شدند. مادار گفت: شرکت آدااسکای در حال حاضر صرفا روی خودروهای خودران متمرکز است.
 
وی با بیان اینکه فناوری طی چهار تا پنج سال گذشته قابل دسترس تر و ارزان تر شده است، افزود: قیمت آدااسکای در تولید انبوه احتمالا چند صد دلار خواهد بود. به مدد این موضوع، فکر کردن درباره دوربین برای رانندگی خودران ممکن شده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head