نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸
کد خبر: ۶۳۸۳۵
2017 September 12 - ۰۸:۴۱ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
یاشار سلطانی با رویکرد دوگانه درباره اسناد املاک نجومی نشان داد که به حرف‌های امثال وی نمی‌توان اطمینان کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مشرق، «املاک نجومی» پروژه تخریبی بود که توسط اصلاح‌طلبان با استفاده از گزارش ناقص سازمان بازرسی راه اندازی شد. یاشار سلطانی فردی بود که این اسناد را منتشر کرد و تا آن زمان شناخته نشده بود اما به مدد پروپاگاندای رسانه‌ای اصلاح‌طلبان مشهور شد.

حالا بعد از چند ماهی که از این ماجرا گذشته، محمدعلی نجفی یکی از افرادی که نامش به عنوان گیرندگان املاک نجومی در شهرداری تهران در دوره محمد باقر قالیباف مطرح شده بود را به عنوان یکی از معاون‌های خود (سازمان سرمایه‌گذاری) منصوب کرد.

همین انتقادات به نجفی سبب شد تا یاشار سلطانی برخلاف رویه قبل خود در زمان شهرداری قالیباف به دفاع از سمیع‌الله حسینی مکارم،‌ معاون نجفی که تا دیروز وی را جزو «املاک نجومی‌بگیر» عنوان می‌کرد، برآید و در صفحه توئیتر خود با ارائه سند، بی‌گناهی وی را اثبات کند.

این اقدام یاشار سلطانی چند نکته مهم را در پس خود داشت:

1- بنابر سندی که سلطانی در دفاع از مکارم منتشر کرده است به نظر می‌رسد که به سایر اسنادی که با عنوان املاک نجومی منتشر شده نیز نمی‌توان اطمینان کرد و چه بسا اسناد دیگری مبنی بر بی‌گناهی این افراد مانند مکارم موجود باشد که سلطانی آن را نزد خود نگاه داشته است.

2- اینکه این فرد در دفاع از معاون نجفی در این زمان اسناد بی‌گناهی مکارم را منتشر کرده بسیار قابل تامل است و حتی شائبه بده بستان و کاسب‌کاری در این خصوص به‌وجود می‌آید؛ وگرنه سلطانی می‌توانست قبل از همه این موارد و زمانی که افراد نسبت به رفتن آبروی خود حساسیت داشتند، دست به این عمل بزند.

3- سیاسی بودن این ماجرا و طراحی برای تخریب قالیباف در رویکرد یاشار سلطانی مشهود است وگرنه سمیع‌الله حسینی مکارم همان فرد است و تغییری جز در مافوق او ( نجفی به جای قالیباف) ایجاد نشده است.

4- سلطانی همواره خود را فراجناحی عنوان می‌کرد، حالا با رفتار دوگانه در زمان مدیریت اصلاح‌طلبان واصولگرایان، جناح و عاملیت خود برای اصلاح‌طلبان را اثبات کرد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head