نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
کد خبر: ۶۳۳۸۳
2017 September 05 - ۱۴:۴۷ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
یک مسئول: با تکرار تخلفات، دوباره پلمب می‌کنیم
پدال نیوز: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ابلاغیه ای، "وصول شکواییه های مردمی" و بررسی های به عمل امده مبنی بر عدم تحویل خودرو در موعد مقرر، عدم ایفای تعهدات در قبال مشتریان، انجام تبلیغات گسترده و ارائه خدمات فروش خودرو بدون اخذ هرگونه مجوز لازم و همچنین عدم همکاری مسئولان آن شرکت در ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز به این سازمان را به عنوان تخلفات داتیس خودرو ذکر کرده است.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز انتشار اخبار مربوط به پلمب موقت نمایشگاه مرکزی داتیس خودرو که خود را نماینده رسمی دارای امکان واردات خودروهای سواری ولوو می نامد، بازتاب فراوانی در فضای رسانه ای و حوزه واردات خودرو داشت و اگرچه مدیران داتیس خودرو برای آنکه مشتریان متوجه برخورد با این شرکت و پلمب نمایشگاه مرکزی آن نشوند، اقدام به ارسال اطلاعیه ای مبنی بر تعطیلی این نمایشگاه به علت تعمیرات کرد، اما در نهایت نتوانستند موضوع پلمب شدن آنرا رسما تکذیب کنند.

البته پس از چند روز، نمایشگاه مذکور که در نارمک (فرجام غربی) واقع شده، رفع پلمب شد و همین موضوع، باعث آغاز دوباره بررسی ها توسط صبحانه شده است. یک مقام مسئول در گفتگو با ما در تشریح این موضوع گفت: نمایشگاه مذکور، هفته گذشته به علت عدم رعایت شئونات اخلاقی توسط پلیس پلمب شد و رفع پلمب آن نیز به علت تعهد مدیران شرکت مبنی بر عدم تکرار این موضوع بوده است اما نامه نگاری های لازم برای پلمب این نمایشگاه به دلیل تخلف در حوزه های خودرویی نیز ارسال شده است.

درخواست وزارت صنعت درباره بررسی تخلفات

ماجرا از آنجا جالب تر می شود که یکی از شکات شرکت داتیس خودرو، پس از پیگیری های اداری خود به نامه ای از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران دست پیدا کرده که نشان می دهد این سازمان رسما در نامه ای، از اتحادیه صنف فروشندگان خودرو تهران خواسته نظارت قانونی علیه این شرکت را گزارش کند.

داتیس خودرو

در این نامه که تیرماه امسال صادر شده، "وصول شکواییه های مردمی" و بررسی های به عمل امده مبنی بر عدم تحویل خودرو در موعد مقرر، عدم ایفای تعهدات در قبال مشتریان، انجام تبلیغات گسترده و ارائه خدمات فروش خودرو بدون اخذ هرگونه مجوز لازم و همچنین عدم همکاری مسئولان آن شرکت در ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز به این سازمان به عنوان تخلفات داتیس خودرو ذکر شده است.

در بخش دیگری از نامه مذکور که دارای 15 برگ ضمیمه و مستندات است، از اتحادیه فروشندگان خودرو تهران خواسته شده به استناد ماده 27 و 28 و تبصره 3 ماده 17 قانون نظام صنفی، در خصوص شرکت داتیس خودرو، بررسی لازم معمول و نتیجه به سازمان صنعت تهران ارسال شود.

به گزارش صبحانه، ماده 27 قانون مذکور، در خصوص ضرورت پلمب واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب، ماده 28 در خصوص صدور دستور تعطیلی واحد صنفی متخلف و تبصره 3 ماده 17 در خصوص تخلف در درج تبلیغات و جریمه های مربوط به آن است.

دفتر سعادت آباد داتیس خودرو حق عقد قرارداد ندارد

بر این اساس، یک مقام مسئول با اشاره به پیگیری های صورت گرفته پس از این دستور وزارت صنعت، به صبحانه اعلام کرد که با توجه به مقررات موجود، داتیس خودرو امکان فعالیت هایی چون عقد قرارداد با مشتریان در دفتر سعادت آباد خود را نداشته و با اخطار اعلام شده به آنها، قرار است علاوه بر کنده شدن تابلو دفتر مذکور، هرگونه فعالیت قراردادی نیز در آن متوقف شود در غیر اینصورت برابر مقررات رفتار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مرکزی داتیس خودرو در نارمک نیز فقط چند روز مهلت دارد تا با جلب رضایت شاکیان خود، امکان ادامه فعالیت را پیدا کند، وعده داد در صورت عدم جلب رضایت شکات، این نمایشگاه نیز پلمب خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نهادهای نظارتی و صنفی، عزمی جدی برای برخورد با تخلفات و ساماندهی فعالیت شرکت های فاقد نمایندگی رسمی، در بازار خودروهای وارداتی دارد، از مردم خواست در صورت بروز هرگونه مشکل و تخلف، مراتب را به اتحادیه مربوطه و سازمان حمایت مصرف کنندگان اعلام کنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
میلاد فولادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
0
0
در سایت شرکت ولوو رسما اعلام شده که در ایران نماینده فروش و تعمیر ندارد. وقاحت برخی از کلاه برداران بی حد و مرز است!
Iran - Volvo Carswww.volvocars.com/irVolvo Car Corporation. Disclaimer. Volvo Car Corporation have no official distributor /
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head