نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴
کد خبر: ۶۰۸۶۶
2017 August 01 - ۱۵:۰۰ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
بر اساس این نمودار تماشای تلویزیون و فعالیت های اجتماعی نیز در ساعات بعد از ظهر و شب (بین 5 عصر تا 10 شب) بیشتر می شود.
به گزارش پدال نیوز، نتایج تحقیق یک موسسه کانادایی از چگونگی وقت گذراندن ایرانی ها در طی 24 ساعت شبانه روز نشان می دهد غالب مردم ایران هیچ جایی برای مطالعه در 24 ساعت شبانه روز خود تعیین نکرده اند.

موسسه " iran poll" که در تورنتو کانادا مستقر است و در طی 12 سال گذشته  افکار سنجی و مطالعاتی درباره جامعه ایرانی داشته است، اخیرا عادات روزانه ایرانی ها در طی 24 ساعت شبانه روز را اندازه گیری کرده است.

بر اساس نموداری که این موسسه از فعالیت های مردم ایران در طی شبانه روز منتشر کرده است، اوقات یک ایرانی به طور مشخص در طول مدت شبانه روز صرف بکی از 9 فعالیت عمده زیر می شود:

خواب، خوردن و آشامیدن، کار، فعالیت های خانگی، ورزش و فراغت، عبادت، مسافرت، تماشای تلویزیون و فیلم و در نهایت فعالیت های اجتماعی.

 درصد هر کدام از این فعالیت ها در طی 24 ساعت شبانه روز متغیر است؛ برای مثال عبادت مذهبی در طی ساعات شبانه روز در زمان های اول صبح، ظهر و غروب بیشتر می شود و یا "کار" در ساعات میان 8 صبح تا ظهر بیشترین فعالیت در بین دیگر مشغولیت های عمده در بین ایرانی هاست.

بر اساس این نمودار تماشای تلویزیون و فعالیت های اجتماعی نیز در ساعات بعد از ظهر و شب (بین 5 عصر تا 10 شب) بیشتر می شود.

در زمینه ورزش و فعالیت های اوقات فراغت نیز این فعالیت در بین ایرانی ها غالبا در ساعات بعد از ظهر انجام می شود و عمده تمرکز آن در بین ساعت 4 بعد از ظهر تا 9 شب است.

در این نمودار "خواب" تنها فصل مشترک بین تمام ساعات شبانه روز است که درصد قابل توجهی از ساعات مردم را حتی در ساعات روز به خود اختصاص می دهد و این مساله نشان می دهد درصد قابل توجهی از ایرانی ها علاقه زیادی به خوابیدن دارند.

24 ساعت ایرانی ها چگونه می گذرد (+نمودار)
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head