نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
کد خبر: ۵۷۸۲۴
2017 June 19 - ۱۰:۵۸ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- یک خودروساز چینی قصد دارد با ارائه خودروهای ارزان الکتریکی با تسلا رقابت کند. این وسایل نقلیه الکتریکی با قیمت های ۷ و۸ هزار یورو در بهار ۲۰۱۸ عرضه می شوند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر  ، استارت آپ چینی CHJ Automotive آخرین خودروسازی است که وارد حوزه تولید خودروهای الکتریکی شده و قصد دارد با ارائه خودروهای ارزان با تسلا رقابت کند.  این شرکت هم اکنون مشغول ساخت دو وسیله نقلیه جدید است که یکی از آنها خودروی الکتریکی اولترا کامپکت و دیگری یک SUV هیبریدی است.
 
البته نام این خودروها اعلام نشده است اما شرکت قصد دارد درمارس 2018 میلادی آنها را به بازار عرضه کند. جالب آنکه حتی تصاویر رسمی خودرو نیز منتشر نشده است. به گفته یکی از مدیران CHJ Automotive خودروی الکتریکی طول و عرضی به ترتیب معادل 2.5 و یک متر دارد. همچنین نیروی محرکه آن توسط دو باتری قابل تغییر تامین می شود. سیستم اپراتور داخل خودرو گوگل نیز در آن فعال است.
 
این خودروهای الکتریکی چینی به ترتیب 7 و 8 هزار یورو قیمت گذاری شده اند. حال آنکه تسلا مدل 3 قیمتی حدود 30 هزار دلار دارد.
 
بازار هدف این خودروهای چینی، فقط داخل این کشور نیست و به بازار اروپا نیز عرضه می شود. البته مشتریان قادر به خرید آن نیستند در عوض شرکت قصد دارد خدمت خودروهای اشتراکی را به وسیله  اتومبیل های برقی در اروپا ارائه کند.
 
این در حالی است که خودروساز چینی باید با تولید کنندگان دیگر اتومبیل های برقی مانند فارادی فیوچر، نیو و حتی NEVS رقابت کند. علاوه بر آن تسلا نیز جزو رقبای آن به حساب می رود. حال آنکه تسلا در سال گذشته تعداد خودرو الکتریکی به ارزش یک میلیارد یورو را در سراسر جهان فروخت.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head