نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
کد خبر: ۴۵۱۱۱
2017 January 12 - ۱۳:۰۴ - ۲۳ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: بعد از باز شدن پای پسر بزرگ رئیس سامسونگ به فساد اخیر در کره جنوبی، شنیده شده دامن این فساد گریبانگیر صنعت خودروسازی این کشور را خواهد گرفت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پدال نیوز، بعد از تاخیر در تحویل خودروهای سراتو مونتاژی در شرکت سایپا به مشتریان، پیگیری های خبرنگار ما حکایت از این دارد که تولید این خودرو در شرکت سایپا طبق برنامه پیش نمی‌رود و این شرکت متاسفانه نتواسته به تعهدات خود به مشتریان عمل کند.

بر اساس این گزارش، شرکت سایپا در آذرماه 1114 دستگاه خودرو تولید کرده و از این مقدار 1080 خودرو به مشتریان تحویل داده است و ارزش فروش ایت سراتوها در آذرماه بیش از 98 میلیارد تومان بوده است.

این گزارش می افزاید: شرکت سایپا در 9 ماه ابتدایی سال جاری مجموعا 9999 دستگاه سراتو تولید کرده است و 9934 دستگاه را تا پایان آذرماه تحویل مشتریان داده است، که ارزش آن 887 میلیارد و 600 میلیون تومان برآورد شده است .

این گزارش تصریح دارد که روند تولید سراتو در سایپا تا ماه گذشته خوب پیش میرفت و مشتریان نیز استقبال خوبی از این خودرو داشتند، اما با توجه به مشکلات پیش آمده در کشور کره جنوبی، اخیرا مشکلاتی در تحویل قطعات سراتو به شرکت سایپا پیش آمده که تحویل خودروهای پیش فروش شده به مشتریان را با تاخیر همراه کرده است.

در همین ارتباط شبکه خبری یورونیوز خبر داد که پای پسر بزرگ رئیس شرکت سامسونگ به پرونده فساد مالی کره جنوبی که سر و صدا زیادی به پا کرده است، باز شد. 

لی-جایی یونگ قرار است امروز مورد بازجویی قرار گیرد و ممکن است بازداشت شود. بازرسی هایی که در ساختمان شرکت سامسونگ در سئول انجام گرفته به شک و تردید ها در این باره بیشتر دامن زده است.

بر اساس این گزارش شرکت سامسونگ احتمالا با چوی سونس-سیل، دوست نزدیک رئیس جمهور کره جنوبی ارتباطاتی داشته است.

چوی سونس -سیل اکنون به علت سو استفاده از روابطش با پارک گئون-هه، رئیس جمهور کره جنوبی، تحت محاکمه است. وی متهم است در چارچوب همین رابطه مبالغ نجومی از شرکت سامسونگ به نفع بنیادهای خصوصی که او راه اندازه کرده، گرفته است.

گفته می شود سامسونگ، چوی سونس-سیل را برای به دست آوردن موافقت دولت با ادغام جنجال برانگیزی در سال 2015 اجیر کرده است. به همین علت اکنون پای سامسونگ نیز مانند خود رئیس جمهور کره جنوبی به این پرونده فساد مالی کشیده است.

به گزارش پدال نیوز، پارلمان کره جنوبی در اول ماه دسامبر گذشته به برکناری پارک گون-هه رای داد. پارک گون -هه به تبانی با دوستش چوی سونس -سیل متهم است. رئیس جمهور کره جنوبی متهم است که از سوء استفاده دوستان خود و از ارتباطاتی که با او داشته اند باخبر بوده است اما جلوی آنها را نگرفته است و این ماجرا اعتراضات زیادی در کره جنوبی برانگیخته است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head