نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۵
کد خبر: ۴۵۰۹۹
2017 January 12 - ۱۲:۲۶ - ۲۳ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: طی سالهای اخیر فولکس واگن تلاش کرده تا کانسپت هایی را معرفی کند که تداعی کننده مدل خاطره انگیز ون تایپ ۲ (که بیشتر تحت عناوین میکروباس، بولی، کومبی، ترانسپورتر یا باس شناخته می‌شود) باشد.
به گزارش پدال نیوز،  آخرین نمونه این کانسپت ها I.D. Buzz بود که در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۷ در هفته اخیر رونمایی شد. با توجه به اینکه هیچیک از کانسپت های قبلی به تولید انبوه نرسیده اند Buzz شانس زیادی دارد تا سرانجام وارد خط تولید شود و البته بعید است تا پیش از ۲۰۲۰ شاهد آن باشیم.
همه کانسپت های میکروباس فولکس واگن

همه کانسپت های میکروباس فولکس واگن

این کانسپت بر روی پلتفرم تمام الکتریکی MEB فولکس واگن تولید شده که تاکنون بیشتر شاهد عرضه نمونه های هاچ بک بر روی آن بودیم. در ادامه مروری خواهیم داشت بر تمام کانسپت های الهام گرفته شده از ون میکروباس.

فولکس واگن میکروباس کانسپت

اگر به نمایشگاه دیترویت سال ۲۰۰۱ برگردیم به اولین کانسپتی می‌رسیم که بر اساس ون تایپ ۲ عرضه گردید. این کانسپت که خود میکروباس نام داشت در عین برخورداری از ظاهری آینده نگر ویژگی های ون تایپ ۲ را نیز به همراه داشت. البته به جز موتور ۳٫۲ لیتری V6 که بصورت دیفرانسیل جلو نصب شده بود. درب های ردیف عقب بصورت کشویی باز می‌شد و ردیف دوم شامل دو صندلی مستقل بود که قابلیت چرخش در جهات مختلف را داشت.

فولکس واگن بولی کانسپت

۱۰ سال تمام طول کشید تا دومین کانسپتی که از ون تایپ ۲ الهام گرفته بود معرفی شود. کانسپت بولی که در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۱ رونمایی شد نسبت به نمونه قبلی شباهت کمتری به ون افسانه ای فولکس داشت به ویژه که با وجود دماغه کوتاه بیشتر به یک مینی‌ون شبیه بود. در زیر کاپوت بولی یک موتور الکتریکی به قدرت ۱۱۴ اسب بخار قرار داشت که نیروی خود را به چرخ های جلو منتقل میکرد و البته این کانسپت قابل انطباق با انواع موتورهای بنزینی و دیزلی را هم داشت.

فولکس واگن BUDD-e کانسپت

فولکس واگن نمایشگاه CES سال گذشته کانسپت BUDD-e را عرضه نمود که اولین محصول این خودروساز روی پلتفرم تمام الکتریکی MEB بود. هر دو دیفرانسیل عقب و جلو به موتورهای الکتریکی مجهز بود که از باتری قدرتمند ۱۰۱ کیلووات ساعتی قدرت گرفته و انرژی لازم برای پیمایش مسافت ۲۰۰ مایلی را فراهم می‌کردند. BUDD-e به تناسب فضای نمایشگاه CES به فناوری های پیشرفته ای مانند نمایشگر لمسی منحنی ۱۲٫۳ اینچی و کنترل های حرکتی مجهز بود. با اینکه فولکس واگن بیان کرده بود در طراحی این کانسپت از ون تایپ ۲ الهام گرفته شده اما شباهت های بین این دو چندان زیاد نیست.

فولکس واگن I.D. Buzz کانسپت

بین چهار کانسپت معرفی شده در این مقاله I.D. Buzz شبیه ترین نمونه به ون تایپ ۲ می‌باشد. با نمای جلوی صاف و بدنه ای دو رنگ و حتی ورودی هوا بر روی ستون D این کانسپت را باید تلفیقی از طراحی آینده نگر و کلاسیک دانست. از مهمتر اینکه برخلاف سه نمونه قبلی Buzz همانند ون قدیمی تایپ ۲ از آرایش دیفرانسیل عقب برخوردار است (امکان تولید دیفرانسیل جلو نیز وجود دارد). با توجه به اینکه فولکس واگن بر تولید محصولات روی پلتفرم MEB تاکید دارد می‌توان شانس زیادی را برای رسیدن I.D. Buzz به مرحله تولید انبوه در نظر گرفت.

فولکس واگن در سالهای اخیر چندین بار تلاش کرده تا کانسپت هایی را بر اساس ون تایپ ۲ عرضه کند که آخرین مورد را باید موفق ترین آنها نیز دانست. نسل اول تایپ ۲ که با نام T1 نیز شناخته می‌شود در فاصله سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۶ تولید می‌شد و تاثیر زیادی بر فرهنگ عامه دهه ۶۰ میلادی داشت. در نسل دوم تایپ ۲ یا T2 شاهد حذف برخی ویژگی های کلاسیک مانند شیشه جلو دو تکه بودیم. این مدل به ویژه در بازار آمریکای لاتین با استقبال بسیار خوبی مواجه شد بطوری که تولید آن در برخی نقاط تا سال ۲۰۱۳ نیز ادامه داشت.rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head