نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
کد خبر: ۴۵۰۵۱
2017 January 11 - ۱۵:۴۵ - ۲۲ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- آمارهاي ثبت شده از دوربين هاي مكانيزه ثبت تخلفات رانندگي نشان مي دهد كه سرعت ثبت شده براي "سرعت غير مجاز " ۷ كيلومتربر ساعت كاهش يافته است .
به گزارش پدال نیوز، شهرام آدم نژاد معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به استفاده از  دوربین‌های کنترل سرعت در حمل‌ونقل جاده‌ای گفته است: بهره‌برداری  و افزايش تعداد دوربين هاي مكانيزه موجب شده تا شاهد ایجاد تغییر رضایت بخشی در رفتار سرعت شبکه  باشيم و توان داده‌کاوی در مسیر شبکه شریانی کشور با سرعت بیشتری انجام ‌شود، همچنین به‌طور  میانگین ۷ کیلومتر بر ساعت از سرعت‌های غیرمجاز کاهش‌یافته است. منابع داخلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پاسخگوی نیاز ادارات کل نیست و سازمان فقط برای بخش راهداری اعتباری معادل ۸ هزار میلیارد تومان نیاز دارد.  
وي افزوده است:  کمبود اعتبارات  راهداري مشکلاتی و مسائلی را به وجود مي آورد، اما ما تلاش می‌کنیم این مسائل را مدیریت کنیم، به اعتقاد ما یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تجهیز راه‌های شریانی کشور به دوربین‌های کنترل سرعت است، ما پیش‌ازاین هم تلاش‌هایی در این زمینه انجام داده‌ایم و حالا هم در تلاش هستیم که هرچه سریع‌تر تمام شریان‌های اصلی کشور را به این سامانه مجهز کنیم.
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تأکید بر اهمیت نصب این سامانه درراه‌های شریانی کشور تاكيد كرده است: در حال حاضر 680 دستگاه دوربین نظارت تصویری در راه‌های شریانی کشور وجود دارد و این قول را به مردم می‌دهیم که تا سال 97 تمام راه‌ها به این سامانه تجهیز بشود و بتوانیم با استفاده از این جاده‌های هوشمند علاوه بر کاهش سوانح و تلفات جاده‌ای پیشرفت جدی‌ای در عملکرد سازمان‌های مربوطه خواهد داشت.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head