نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
کد خبر: ۴۴۷۸۶
2017 January 08 - ۱۲:۲۳ - ۱۹ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز-کارشناس سازمان هواشناسی کشورمان با اشاره به پایداری جو و سکون هوا در کشور گفت: با توجه به عدم ناپایداری جوی کلانشهرهای کشور دچار آلودگی و شرایط ناسالم برای همه افراد می‌شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا ، حسین نقشینه  درباره وضعیت جوی 3 روز آینده کشور اظهار کرد: در طی 72 ساعت آینده شاهد افزایش شاخص‌های آلایندگی کیفیت هوا در کلانشهرها و شهرهای صنعتی خواهیم بودو مردم هوایی آلوده را استنشاق می‌کنند.
 
وی افزود: شرایط کیفیت هوا در حال حاضر برای کلانشهرها و شهرهای صنعتی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند که رفته‌رفته نامناسبت‌تر خواهد شد و کیفیت هوا برای همه افراد ناسالم می‌شود.
 
کارشناس سازمان هواشناسی کشور به گروه‌های حساس، سالمندان، و بیماران ساکن در شهرهای بزرگ توصیه کرد که طی دو روز آینده از تردد غیرضروری در مناطق پررفت‌آمد خودداری کنند.
 
نقشینه تصریح کرد: در 72 ساعت آینده کیفیت هوا در شهرهای تهران، اراک، تبریز، اصفهان و کرج به وضعیت اضطرار و ناسالم برای همه افراد می‌رسد؛ البته شهرهای قزوین، ارومیه، مشهد و سایر کلانشهرها نیز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرند.
 
وی عنوان کرد: طی سه روز آینده نیمه شمالی و سواحل دریای خزر با افزایش دما مواجه می‌شود که احتمال وزش بادهای شدید جنوبی برای شهرهای گیلان و اردبیل دور از انتظار نخواهد بود.
 
کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه موج خفیف بارشی در اواخر وقت روز دوشنبه از نوار غربی وارد کشورمان می‌شود، گفت: این موج بارشی خفیف در روز دوشنبه موجب بارشهای پراکنده در دامنه‌های زاگرس مرکزی، چهارمحال و بختیاری، لرستان، اصفهان، و کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد که البته به سرعت از کشورمان عبور خواهد کرد.
 
نقشینه تصریح کرد: تا پایان هفته جوی نسبتا پایدار در اکثر نقاط کشور حکمفرما خواهد بود و فقط برخی بارشهای خفیف و پراکنده در برخی از مناطق کشور به وقوع می‌‌پیوندد.
 
وی اظهار کرد: این هفته شاهد بارشهای قابل توجه نخواهیم بود اما در هفته آینده پیش‌بینی می‌شود بارشهایی در نقاط مختلف کشورمان رخ دهد. که در روزهای آتی آن را به اطلاع مردم می‌رسانیم.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head