نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
کد خبر: ۴۴۷۵۸
2017 January 08 - ۰۸:۴۷ - ۱۹ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
رییس شواری رقابت مطرح کرد:
پدال نیوز- چندماهی از قرارداد ایران خودرو و سایپا با گروه پژو-سیتروئن می گذرد، قراردادی که نخستین قرارداد پسابرجام لقب گرفت و توجه بسیاری از کارشناسان حوزه خودرو را به خود جلب کرد.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، اما بعد از گذشت چندماه از امضای این قرارداد این روزها مواردی مانند استفاده از قطعه سازان ایرانی در این قرارداد و از سوی دیگر زیان هایی که قرارداد همزمان این شرکت با 2 تولید کننده اصلی خودرو کشور دارد از سوی کارشناسان مطرح می شود.  برخی معتقدند مطابق با بند 1 و 6 ماده 44 از فصل نهم اصل 44 قانون اساسی، این شیوه همکاری منجر به  ایجاد انحصار و اخلال در رقابت می شود. موضوعی که رییس شواری رقابت درباره آن می گوید: شورای رقابت نامه‌ای به ایران خودرو و سایپا نوشته و در این نامه خواسته تا قراردادها را برای شورای رقابت ارسال کنند تا با بررسی کارشناسان شورای رقابت، نظر نهایی خود را در مورد کم و کیف این قراردادها  اعلام کنیم.

رضا شیوا معتقد است به استناد همین مواد قانونی است که خواستار دریافت قراردادهای جدید خودروسازان با شرکای فرانسوی شده‌ایم که پس از بررسی نتیجه آن را اعلام و اگر این قراردادها خلاف قانون باشد جلوی اجرای آن را می گیریم.

او همچنین تاکید دارد: وظیفه شورای رقابت اجرای دقیق قانون است، ما مجری قانون هستیم و هر کار غیرقانونی ای بینیم که در حیطه اختیارات شورا باشد با آن برخورد می کنیم. تا زمانی که در شورای رقابت هستم اجرای مو به موی مواد قانونی را دنبال خواهم کرد.
 
متن کامل این خبر را در هفته نامه خودرو امروز بخوانید.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head