نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
کد خبر: ۴۴۵۰۹
2017 January 04 - ۱۲:۵۹ - ۱۵ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: سال ۲۰۱۶ به پایان رسید و اکنون زمان آن است که به عقب برگردیم و مروری بر دنیای خودرو در این سال داشته باشیم. یکی از عواملی که موجب جلب نظر خریداران خودرو می‌شود رنگ و نوع پردازش آن است.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، در دنیای امروز تنوع رنگ ها به اندازه تنوع خودروهاست و هرچند برخی رنگ ها پرطرفدارتر از سایر موارد است اما طیف وسیعی از رنگ های روشن تا تیره را انتخاب نمود. و جالب است که برخی سازنده ها به دنبال خلق رنگ های جدید در اتومبیل های خاص خود هستند.
 
در سال ۲۰۱۶ اکثر قریب به اتفاق اتومبیل ها بصورت تک رنگ عرضه شدند و اکنون بررسی می‌کنیم که کدام رنگ ها بیشترین خواهان را در سالی که گذشت داشته است.
 
در سال گذشته بیش از ۷۵ درصد مشتریان ترجیح داده اند یکی از چهار رنگ سفید، مشکی، خاکستری و نقره ای را برای اتومبیل های خود انتخاب کنند و ۲۵ درصد دیگر انتخاب های ماجراجویانه تری داشته اند.
 
پس از این چهار رنگ پرطرفدار رنگ های آبی با ۱۰ درصد و قرمز با ۹ درصد قرار دارند. این آمار روندی معکوس را نشان می دهد بطوری که در سال ۲۰۱۵ رنگ قرمز با دربر گرفتن ۳۰ درصد کل فروش خودروها رتبه اول را کسب کرده بود. درحالی که رنگ آبی نسبت به سال گذشته اندکی رشد داشته است.
 
در بین چند درصد باقیمانده رنگ های نارنجی و زرد طرفداران بیشتری داشته اند و رنگ سبز درحالی پس از آنها قرار دارد که نسبت به سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۶۰ درصد کاهش داشته است. نکته جالب افزایش ۲۳۸ درصدی فروش رنگ قهوه ای و شکلاتی است. این رنگ که درسال های گذشته چندان متقاضی نداشته در ۲۰۱۶ پس از سبز جزو ۱۰ رنگ پرطرفدار بوده است.
 
برخی رنگ ها نیز در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار معرفی شدند مانند رنگ نیروی دریایی (Navy) که سرمه ای بسیار تیره متمایل به مشکی است. همچنین با بررسی رنگ اتومبیل ها به نکات جالب دیگری نیز می‌رسیم. مانند آئودی SQ7 که ارزان ترین و گران ترین رنگ قابل سفارش برای آن سفید است. با این تفاوت که در رنگ گران تر از دانه های براق کریستال استفاده شده و ۵۶۰۰ دلار قیمت دارد. اتومبیل هایی مثل MG 3 نیز با استفاده از ترکیب چند رنگ و بکارگیری جلوه های گرافیکی سعی در افزایش فروش داشتند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head