نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
کد خبر: ۴۴۴۸۱
2017 January 04 - ۱۰:۴۶ - ۱۵ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
وزارت صنعت در قبال هر گونه سانحه ناشی از نقص ایمنی خودروها ، مسئول است
پدال نیوز: نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن معتقد است برای ارتقای ایمنی خودروهای داخلی باید آیین نامه و دستورالعملی تدوین شود تا به درستی بتوان بر مصوبه قانونی مجلس نظارت نمود.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، فریدون احمدی گفت: با توجه استنباط مطرح در خصوص مصوبه اخیر ارتقای ایمنی خودروها اظهار داشت : هنگامی که بر اساس مصوبه مجلس، خودروساز موظف به ارتقای ایمنی در خودروها متناسب با حداکثر سرعت می شود قطعا در این راستا آیین نامه و دستورالعمل های روشنی لازم است تا این گونه مباحث و تفاسیر از مصوبه اخیر در آنجا تبیین شود ،بنابراین نمی توان در حال حاضر چنین استنباطی را که برخی نمایندگان مطرح می کنند را درست دانست.
 
وی گفت : البته وزارت صنعت و معدن ، سازمان ملی استاندارد و سایر دستگاههای متولی باید بر اساس وظیفه خود عمل نموده و متناسب با سیاست گذاری ، نظارت کافی بر نحوه اجرای کیفیت و ایمنی تولیدات داخلی داشته باشند.
 
وی با اشاره به به اظهار نظر یکی از نمایندگان از مصوبه ارتقای ایمنی خودروها و احتمال مقصر شناخته شدن خودروسازان در تصادفات ، افزود : البته عین این عباراتی که مطرح می شود قطعا نمی تواند درست باشد اما معتقدم چنانچه قانونی مصوب می شود باید محکم بایستیم تا اجرایی شود.
 
نماینده  زنجان و طارم در خانه ملت با تاکید بر اینکه باید سخت گیری بیشتری نسبت به ایمنی و کیفیت خودروها داخلی صورت گیرد ،  تصریح کرد : تا زمانی که سخت گیری نشود به نظر می رسد ارتقاِی کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی رخ نخواهد داد .
 
احمدی افزود : در صورتی که قانون ارتقای ایمنی خودروها نیز مصوب نمی گردید باز هم وزارت صنعت و معدن مسئول ایمنی خودروهای داخلی بود.
 
وی تاکید کرد : متاسفانه وزارت صنعت و معدن بیشتر تمایل به تصدی گری و عزل و نصب در شرکتهای خودروساز دارد تا سیاست گذاری و نظارت بر عملکرد خودروسازان و این قطعا غفلت و انحراف از مسیر اصلی وظایف است.
 
وی گفت : تببین وظایف دولت هیچ نیازی به قانون برنامه پنج ساله نداشته است و همین الان هم وزارت صنعت و معدن در قبال هر گونه سانحه و تصادفاتی که ناشی از نقص ایمنی و چشم پوشی در کیفیت ها خودروهاست ، مسئول است.خبر خودرو
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head