نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
کد خبر: ۴۴۱۴۳
2016 December 31 - ۱۰:۴۵ - ۱۱ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی خواستار استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی در مسافرت های درون شهری برای کاهش آلودگی هوا شد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به دنبال برودت هوا و افزایش میزان آلاینده های جوی در آسمان شهرهایی چون تبریز و احتمال بروز پدیده وارونگی هوا، با انتشار اطلاعیه ای خواستار رعایت برخی موارد با هدف کاهش میزان آلودگی ها شد.
 
در این اطلاعیه که امروز در اختیار رسانه ها قرار گرفته است، از شهروندان خواسته شده تا ضمن به حداقل رساندن تردد با خودروهای شخصی در داخل شهر،  تا حد امکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای مسافرت های درون شهری استفاده کنند.
 
همچنین با توجه به ریزش شاخ و برگ درختان به واسطه فصل شرما از مردم خواسته شده تا از سوزاندن برگ و درختان در باغ های اطراف تبریز و شهرهای بزرگ خودداری کرده و از آتش زدن ضایعاتی مانند لاستیک، سیم، زباله و نظایر آنها به شدت اجتناب کنند.
 
کاهش سفرهای غیرضروری داخل شهرو  صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی و مدیریت مصرف انرژی با توجه به اوج گرفتن استفاده از این انرژی ها و تاثیر آن بر افزایش میزان آلاینده های جوی از دیگر توصیه های اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی است.
 
در این اطلاعیه خاطر نشان شده است که شهروندان  معاینه فنی خودروی شخصی و تنظیم منابع احتراق خانگی را به عنوان یک اولویت و در راستای مسئولیت شهروندی انجام دهند و  استفاده از گلدان‌های متعدد در خانه برای ایجاد یک سیستم تهویه طبیعی و حفظ اکسیژن مورد نیاز به عنوان راهکار خوبی برای پالایش آلودگی هوا در فضای بسته منازل توصیه شده است
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head