نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
کد خبر: ۴۳۹۴۵
2016 December 28 - ۱۱:۵۳ - ۰۸ دی ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران معتقد است که ادامه سیر صعودی نرخ ارز ، کمر تولید داخلی را می شکند.
به گزارش پدال نیوز، سیدعبدالوهاب سهل آبادی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : متاسفانه با افزایش  نرخ ارز، بسیاری از سرمایه‌گذاران احساس نا امنی و خطر کرده و در واحدهای صنعتی و تولیدی سرمایه‌گذاری نمی‌کند.
وی گفت : در جریان تلاطم‌های ارزی و سیر صعودی نرخ دلار و از سویی رکود در کشور ، بسیاری از تولید کنندگان با مشکلات شدید مالی مواجه شده اند.
وی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه در برخی از بخش های تولیدی تصریح کرد : با ادامه این وضعیت و سیر صعودی نرخ ارز در کشور، نه تنها تولید داخل آسیب خواهد دید بلکه راه برای ورود کالای خارجی به کشور نیز هموار خواهد شد.
وی در ادامه با توجه به برخی اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در کشور خاطر نشان کرد : بر اساس آمار اعلام شده تاکنون 12 هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات 16 میلیاردی،به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
وی اظهار داشت : خوشبختانه روند شناسایی و معرفی صنایع کوچک و متوسط  به بانک ها جریان مثبتی داشته چنانچه پیش بینی می شود با اختصاص تسهیلات به واحدهای تولیدی ، شاهد رشد و بهبود شرایط در صنایع کوچک و متوسط در کشور باشیم.
وی گفت : متاسفانه صنایعی که امکان تولید دارند همچنان با مشکل نقدینگی و افت تقاضا مواجه هستند ضمن اینکه با عرضه محصولات خارجی در بازار ، کمتر به منابع مالی مناسب دسترسی دارند.
وی با توجه به برنامه دولت برای خروج از رکود در واحدهای تولیدی گفت : تحرکاتی که از سوی دولت برای بحث خروج از رکود آغاز گردیده بارقه‌ای از امید را در صنایع تولیدی ایجاد کرده است هر چند برای  تحقق کامل آن مستلزم زمان کافی هستیم چرا که  تغییرات مثبت در این بخش  به آرامی صورت می گیرد.
بر اساس آخرین اظهارات معاون وزیر صنعت و معدن ،امسال 64 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی هشت هزار و 997 بنگاه راکد و زیر ظرفیت کشور که در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده بودند، پرداخت شده است. این در حالی است که بنا به گفته سخنگوی وزارت صنعت و معدن تا سوم مهرماه امسال در مجموع  9 هزار و 894 واحد تولیدی از سیستم بانکی تسهیلات دریافت کرده‌اند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head