نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
کد خبر: ۴۲۹۸۸
2016 December 17 - ۱۴:۱۲ - ۲۷ آذر ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: ام جی ۳ می‌‌توانست یک هاچ بک کوچک موفق در بازار باشد اما به علت چالش های مدیریتی این شرکت چند سال دیر به بازار عرضه شد و آن جذابیتی که قرار بود داشته باشد را نداشت.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، اکنون شرکت SAIC چین بطور کامل مالک برند MG است و تلاش کرده است فرصت های از دست رفته را برای ام جی ۳ را احیا کند.
ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

سقف دو رنگ و طرح های گرافیکی اعمال شده روی آن و پایین درب های عقبی و همچنین تغییراتی که در چیدمان داخلی کابین شاهد آن هستیم گواه همین تلاش است تا مشتریان بیشتری به MG 3 جذب شوند. اما اگر متوجه شوید برای همین طرح گرافیکی سقف باید ۷۵۰ دلار اضافه بپردازید شاید قید این برچسب ها را بزنید؛ درحالی که پرداخت ۱۱۵۰ دلار برای رینگ های رنگ آمیزی شده کمی معقول تر به نظر می‌رسد.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

حال که صحبت از قیمت شد باید بگوییم که قیمت پایه MG 3 با احتساب مالیات ۱۳۹۹۰ دلار می‌باشد. برای تیپ میانی که به سول معروف است باید ۱۴۹۹۰ دلار و برای تیپ فول که اسنس نام داشته و در این آزمون مورد بررسی قرار گرفته ۱۵۹۹۰ دلار بپردازید.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

این قیمت ها برای یک اتومبیل کوچک مناسب به نظر می‌رسد. اما باید توجه کنید که برخلاف دیگر بازیگران اصلی این کلاس در MG 3 خبری از گیربکس اتوماتیک نیست. این درحالی است که در رقبای این خودرو مانند هوندا جاز، هیوندای اکسنت، مزدا ۲ و تویوتا یاریس بیش از ۸۰ درصد سفارشات با گیربکس اتوماتیک است و این برای ۳ نقطه ضعف بزرگی محسوب می‌شود. بنابراین برچسب ها تا حد زیادی جذابیت خود را از دست می‌دهند و اوضاع وقتی بدتر می‌شود که شما مجبور باشید در یک رانندگی ساده نیز بارها دنده را تعویض کنید.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

موتور ۱٫۵ لیتری چهارسیلندر این هاچ بک کوچک ۱۰۴ اسب بخار قدرت در دور موتور ۶۰۰۰ و ۱۳۷ نیوتن متر گشتاور در دور ۴۵۰۰ تولید می‌کند. این آمار برای این کلاس بد نیست اما خود موتور داستان دیگری دارد. این پیشرانه ۴ سیلندر در سربالایی ها بطور کامل شما را ناامید کرده و برای حرکت باید پای خود را تا انتها روی پدال گاز فشار دهید. حتی در شیب های ملایم بزرگراه ها و جاده ها نیز این ضعف موتور مشهود است.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

حتی اگر در زمان مناسب دنده مناسب را انتخاب کنید، باز هم موتور به چابکی دیگر خودروهای شهری نخواهد بود. البته در جاده های کفی یا سرازیری مشکل چندانی احساس نمی‌شود اما چیزی که موجب تعجب ما  شد تعویض دنده های نه چندان نرم گیربکس هم در سرعت های بالا و هم پایین بود. البته در این خصوص کلاچ نیز بی تقصیر نیست. کلاچ MG 3 خلاصی کمی دارد و حتی راننده های باتجربه را نیز برای دفعات اول به زحمت میاندازد. این ویژگی ها موجب شده مجموعه گیربکس چندان کاربرپسند نبوده و شاهد تعویض دنده های نرمی نباشیم.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

حتی مصرف سوخت ۳ نیز چنگی به دل نمی‌زند. برخلاف رقم ۵٫۸ لیتری در صد کیلومتر که توسط سازنده اعمال شده چیزی که ما در طی آزمایش در مجموع جاده و شهر به آن رسیدیم ۸٫۲ لیتر در صد کیلومتر بود. ترمزها در جلو دیسکی و در عقب کاسه ای است و عملکردش آنطور که انتظار داشتیم نبود و به ویژه در سرازیری ها نمی‌شود خیلی به آن اتکا کرد.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

با وجود عملکرد نه چندان خوب مجموعه انتقال قدرت و ترمزها، شاسی ۳ خیلی هم بد نیست. فرمان هیدرولیک دقیق و خوشدست است و البته شاید در سرعت های کم اندکی سنگین احساس شود. خودرو در پیچ ها پایداری خوبی داشته و اصلا تمایلی به انحراف در آن احساس نمی‌کنید.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

همانطور که گفته شد در مسیرهای کفی MG مشکل چندانی ندارد و حتی می‌توان گفت و چابک نیز هست. اما کافی است پدال گاز را کمی بیشتر فشار دهید تا محدودیت های آن آشکار شود. تایرهای آن با رینگ های ۱۶ اینچی در تیپ اسنس ارتعاشات ناشی از سطح جاده و بخصوص جاده های بی کیفیت را در سرعت های بالا به اتاق انتقال داده و موجب لرزش های خفیفی می‌شوند. اما همین مقدار کافی است تا با توجه به شیشه عقب و آینه عقب کوچک در دید عقب دچار مشکل شوید.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

رفتار سیستم تعلیق در ترافیک شهری خوب است اما در بزرگراه های و جاده های بین شهری راحتی مدنظر را تامین نمی‌کند. تجهیزات ویژه تیپ فول که مورد تست قرار گرفته بطور عمده عبارتند از رینگ های ۱۶ اینچی رنگ شده، کیت بدنه شامل اسپویلر بالای درب صندوق و رکاب های طرفین، کروز کنترل (که در تیپ های پایین تر شاهد آن نیستیم)، سنسور پارک، دوربین عقب، چراغ ها و برف پاک کن ها خودکار و چراغ های روزتاب LED.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

سیستم مولتی مدیای ۳ حداقل در این تیپی که ما آزمایش کردیم کامل بوده و شامل اتصال بلوتوث (با قابلیت اتصال موبایل به خودرو) و USB، پخش CD و نمایشگر لمسی برای هدایت ماهواره ای بود. البته همانطور که انتظار می‌رفت هدایت ماهواره ای خودرو چندان قوی نبوده و به ویژه وارد کردن آدرس یک پروسه زمانبر خواهد داشت.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

صندلی ها و فرمان ظاهرا از چرم، البته نه چرم بسیار باکیفیت پوشیده شده اند. جنس داشبورد و پنل درب ها از پلاستیک سخت و براق می‌باشد و برخی دکمه ها به اندازه ای کوچک هستند که خواندن علائم روی آنها دشوار می‌نماید. با توجه به قیمت خودرو جنس مواد استفاده شده روی ستون ها و سقف در داخل خوب است. فضاهای ذخیره سازی اجسام نیز با توجه به ابعاد داخلی اتاق قابل قبول می‌باشد. در خصوص فضای صندلی های عقب نیز برخلاف آنچه از ظاهر خودرو برمی‌آمد کاملا جادار بوده و برای پاها و سر احساس تنگی نمی‌کنید که در این خصوص MG 3 بسیار بهتر از رقبایی مانند فولکس پولو، اشکودا فابیا یا مزدا ۲ می‌باشد. اما صندلی ها کاملا تخت بوده و نشیمنگاه آن نیز کوتاه است.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

حجم صندوق عقب ۲۵۶ لیتر است که از مزدا ۲ چند لیتر بیشتر بوده اما از عمده رقبایش کوچک تر همچون هوندا جاز و اشکودا فابیا کوچک تر است. در خصوص تجهیزات ایمنی MG 3 به شش ایربگ، ترمز ضد قفل، توزیع قدرت الکترونیکی ترمزها و قفل اتوماتیک درب ها مجهز بوده و از مرکز تست تصادف یورو NCAP 3 ستاره دریافت کرده است.

ام جی 3 مدل 2017

ام جی ۳ مدل ۲۰۱۷

مدل ۲۰۱۷ MG 3 نیاز به بهسازی های بیشتری از نظر فنی و حتی ظاهری داشت. این خودرو اکنون باید با رقبای ایمن تر، قوی تر، زیباتر و البته مجهز به گیربکس اتوماتیک دست و پنجه نرم کند و قطعا در این مسیر کار دشواری خواهد داشت.

 

منبع :اخبار خودرو
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head