نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹
کد خبر: ۳۹۱۵۴
2016 October 29 - ۱۲:۳۱ - ۰۸ آبان ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
رضا هاشمی
پدال نیوز//  یکی از راه‌های توانمند شدن قطعه‌سازان داخلی حمایت خودروسازان است زیرا دیده شدن قطعه‌سازان از سوی آنها منجر به رفع مشکلات می‌شود.
 
از این رو ضروری است خودروسازان که وارد قرارداد با همتایان خارجی خود می‌شوند این را درنظر بگیرند که یکی از وظایف مهم آنها در نظر گفتن منافع تامین‌کنندگان آنهاست و باید همتایان خارجی خود را مکلف کنند تا دانش فنی و نقشه‌های مهندسی قطعات خودروهای جدید را در اختیار زنجیره تامین طرف ایرانی قرار دهند و سپس قطعه‌سازان آدیت شوند.
نیاز است با این روند قطعه‌سازان داخلی کار کنند تا بتوانند وارد رقابت‌های جدی بازارهای جهانی شوند. به این شکل بستر حضور قطعه‌سازان در کشورهای اروپایی فراهم می‌شود و به دنبال آن در بازدیدهای میدانی خود از فعالان این صنعت در کشورهای مختلف کیفیت محصولات نیز ارتقا پیدا می‌کند.
برای دستیابی به این مهم، همدلی و همراهی نیاز است اگر این تعامل تنگاتنگ شکل گیرد افق‌های روشنی قابل‌پیش‌بینی است اما اگر به صرف اینکه تعرفه کاهش پیدا می‌کند که خودروسازان خارجی وارد شوند غیرممکن است بتوان امید داشت تولیدکنندگان داخلی که از تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی آسیب بسیاری دیده‌اند رشد پیدا کنند.
 
 
نخستین کاری که باید انجام شود اینکه خودروسازان با این پیش شرط روبه‌روی همتایان جهانی خود بنشینند و به این نکته توجه داشته باشند پشت آنها کسانی حضور دارند که در حال تولید محصولات موردنیاز خودروهای آنها هستند.
بنابراین باید قراردادی منعقد و خودرویی وارد شود تا افرادی که در کنار خودروسازان در حال فعالیت هستند بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. نباید در مسیری حرکت کرد که منجر به تعطیلی و غیرفعال شدن آنها شود. درست همان کاری که چین می‌کند؛ این کشور 17 تا 18 میلیون خودرو تولید می‌کند و تمام قطعه‌سازان آن در کنار خودروسازان در حال کار و فعالیت هستند. حال پرسش این است که آنها با چه مذاکراتی قرارداد منعقد می‌کنند که ما نمی‌توانیم؟
 
رضا هاشمی - عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head