نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶
کد خبر: ۲۹۷۳۸
2016 June 29 - ۱۳:۲۷ - ۰۹ تير ۱۳۹۵ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: بعد از سال‌های پایانی جنگ ۸‌ساله، نیاز به داشتن خودرو‌های نظامی و جنگی جدید و سالم به شدت احساس می‌شد و این در حالی بود که تولید آنها در کشور می‌توانست قیمت تمام‌شده پایین‌تری به همراه داشته باشد.
به گزارش پدال نیوز، در دهه‌های 70 و 80 شمسی، شرکت خودروسازان فتح که از شرکت‌های سازنده خودرو‌های نظامی در کشورمان و وابسته به صنایع دفاع است، به شکل بسیار جدی‌تری وارد عمل شد و اقدام به مونتاژ و عرضه خودرو‌های تویوتا لندکروزر با نام‌های سهند، الوند و کیان کرد. این محصولات به منظور عرضه به سازمان‌های نظامی و برخی دیگر از موسسات دولتی کشورمان تولید شدند که آغازگر ساخت خودرو‌های نظامی در ایران بودند.
خودروسازان فتح امروزه انواع مختلفی از خودرو‌های سبک و سنگین نظامی را در سبد تولیدات خود دارند که می‌توان گفت از این نظر حتی از بسیاری از سواری‌سازان کشورمان نیز نوآورتر و رو به رشدتر به حساب می‌آید.
در ابتدای دهه 80 شمسی، این شرکت اقدام به عرضه کامیون‌ها و کشنده‌های MAN TGA کرد که بعد‌ها با بروز مشکلاتی بر سر نمایندگی این محصولات، این عرضه ادامه پیدا نکرد.
از معروف‌ترین تولیدات فعلی این سازمان می‌توان به 2 خودرو سفیر و طوفان اشاره کرد که در خودرو سفیر از موتور و گیربکس مشترک با پاترول‌های 4سیلندر استفاده شده اما برای داشتن توانایی‌های بالاتر خارج جاده، دارای فنربندی لول در هر چهار چرخ است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head