نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۱۵۱۶۳۹
2022 December 05 - ۱۶:۰۲ - ۱۴ آذر ۱۴۰۱ تاریخ انتشار:
وکیل مدافع شکات و مالباختگان شرکت صنعت آذربایجان خودرو (آذویکو) گفت: شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم دادگاه بدوی در خصوص میزان رد مال و محکومیت متهمان پرونده آذربایجان خودرو را به پرداخت قیمت روز خودرو با جلب نظر کارشناسی تایید کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، رسول کوهپایه زاده درباره آخرین وضعیت "پرونده کثیرالشاکی آذربایجان خودرو" گفت: خوشبختانه شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم دادگاه بدوی در خصوص میزان رد مال و محکومیت متهمان به پرداخت قیمت روز خودرو با جلب نظر کارشناسی را تایید کرد.

وی افزود: متهمان در اعتراض به رای صادره از دادگاه بدوی مدعی بودند بر اساس قوانین و مقررات، رد مال صرفا همان مبلغی است که مشتریان شرکت چندین سال پیش پرداخته  کردند اما دادگاه تجدیدنظر با تاکید بر ضرورت جبران کاهش ارزش قیمت با تعیین کارشناس و رعایت انصاف و عدالت، جبران خسارت و اعاده وضع مال باختگان به وضع سابق که در رای دادگاه بدوی آمده بود مورد تایید قرار داد.

وکیل مدافع شکات و مالباختگان شرکت صنعت آذربایجان خودرو (آذویکو) تصریح کرد: از این حیث با توجه به شرایط اقتصادی و تورم روز افزون، این رای قطعی می تواند به عنوان یک منبع قابل توجه از باب رویه قضایی مستحکم، مورد استناد محاکم در سایر موارد مشابه قرار گیرد تا حداکثر خسارت وارده برای مالباختگان جبران شود.

وی در پایان گفت: متهمان به تحمل 10 سال حبس و عدم فعالیت در زمینه پیش فروش خودرو و پرداخت خسارت و قیمت خودرو به نرخ روز با جلب نظر کارشناس محکوم شدند.

کوهپایه زاده 26 تیرماه سال جاری  از صدور رای بدوی شعبه 15 دادگاه  کیفری یک استان تهران در خصوص مدیران شرکت مذکور خبر داده بود.

پرونده آذربایجان خودرو (آذویکو) 1700 شاکی دارد و چندین جلسه دادگاه برای رسیدگی به این پرونده برگزار شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head