نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۲
کد خبر: ۱۵۰۸۲۷
2022 October 03 - ۱۰:۲۷ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱ تاریخ انتشار:
ایزدخواه در تشریح نشست امروز کمیسیون صنایع مجلس:
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ۲۰ درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه‌کشی به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص پیدا کند تا مشوق مضاعفی برای اسقاط خودرو باشد.
به گزارش پدال نیوز، روح اله ایزدخواه در تشریح نشست امروز (یکشنبه 10 مهرماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دستورکار امروز کمیسیون بررسی جزئیات لایحه دوفوریتی اصلاح قانون فرآیند اسقاط خودرو بود؛ کلیات این لایحه پیش از این تصویب شده بود.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در این لایحه دولت درخواست کرده بود که در صورت نبود گواهی اسقاط، متقاضیان 1 درصد از قیمت خودروی صفر را به صندوقی واریز کنند که پس از بررسی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مقرر شد، در صورت نبود گواهی اسقاط 1.5 درصد از قیمت خودروی صفر به صندوق حمایت از صنایع پیشرفته واریز شود.

وی اضافه کرد: با مصوبه امروز کمیسیون صنایع و معادن، وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی اسقاط خودرو شد، همچنین در این مصوبه اولویت اسقاط به خودروهای عمومی و موتورسیکلت‌ها داده شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در مصوبه دیگر کمیسیون، 20 درصد از خودروهای عرضه شده در قرعه‌کشی به دارندگان خودروهای فرسوده اختصاص پیدا کند این در حالی است که در قانون بودجه 10درصد خودروهای قرعه کشی به دارندگان خودروهای فرسوده تعلق می گیرد بنابراین مصوبه مذکور مشوق مضاعفی برای اسقاط خودرو است.


منبع: خانه ملت

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head