نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷
کد خبر: ۱۵۰۸۲۱
2022 October 02 - ۱۳:۴۳ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱ تاریخ انتشار:
تولید ۴٧ دستگاه ریرا تا ١٠ روز آینده؛
تولید خودروی سمند اولین محصول داخلی صنعت خودرو ایران امروز دهم مهرماه پس از حدود ١٩ سال پایان یافت.
به گزارش پدال نیوز ، طی مراسمی تولید خودروی سمند اولین خودروی داخلی با برند ایرانی و پژو ۴٠۵ طبق وعده وزیر صمت و مدیرعامل ایران خودرو، امروز در کارخانه ایران خودرو تبریز با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیران گروه صنعتی ایران خودرو و دیگر مسئولین این استان به پایان رسید.


اصغر خوش فهم مدیرعامل ایران خودرو تبریز در این مراسم گفت: ظرفیت تولید در ایران خودرو تبریز ١٣٠ هزار دستگاه است که بعد از پایان تولید سمند انشاالله در آینده محصولی جدید را جایگزین این خودرو خواهیم کرد.

او افزود: سال جاری را با بیش از ١٩ هزار خودرو ناقص شروع کردیم و امروز با توجه به عملکرد و همکاری زنجیره تامین، خودروهای کف را به صفر رسانده ایم.

مهدی خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در ادامه مراسم با اشاره به پایان تولید سمند و پژو ۴٠۵ گفت: امروز مصادف است با پایان تولید این دو خودرو و مطابق وعده ای که داده بودیم، صفر شدن خودروهای ناقص در گروه صنعتی ایران خودرو.

او ادامه داد: حدود نیمی از تولید در سال های گذشته مربوط به سمند و ۴٠۵ بوده است و مشخصا خارج کردن این دو خودرو از چرخه تولید نیازمند جایگزینی خودروهای با کیفیت تر و مدرن تر است. لذا این اتفاق با مدل های مدرن تر سورن، دنا و تارا اتفاق خواهد افتاد.

وی تصریح کرد: در زمانی که بنده وارد مجموعه ایران خودرو شدم حدود ٨٢ هزار خودرو ناقص در پارکینگ ها وجود داشت و به حمدالله پس از ٨ ماه امروز این آمار به صفر رسیده است. این در حالی است که تولید خودروی کامل تا ٢۵ درصد افزایش کیفیت هم خواهیم داشت.

خطیبی اضافه کرد: در روزهایی که تصمیم گرفتیم محصول را به صورت کامل تولید کنیم، فکر میکردیم به دلیل کمبود قطعات الکترونیکی با مشکل مواجه شویم. اما این گونه نشد و مشکلاتی در تامین قطعاتی مثل رینگ، سینی فن و … داشتیم که صد در صد داخلی هستند.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: برنامه تولید مجموعه ایران خودرو در سال جاری تولید ۷۵۰ هزار خودرو سبک و سنگین به صورت کامل و عرضه به بازار است. تولید از نظر ما یعنی خودرویی که آمادگی واگذاری به مشتری را داشته باشد. بر این اساس تا ٧:٣٠ امروز صبح بیش از ٣٣۵ هزار خودرو تولید کرده ایم که بیش از ۵٠ درصد از سال گذشته در همین ایام بیشتر است.

وی ادامه داد: امروز گروه صنعتی ایران خودرو با افتخار به همه موارد ٨ ماده ایی دستور رئیس جمهور محترم در ابتدای سال عمل کرده است و آخرین مورد آن هم طراحی خودروی تارا برقی است که نیازمند توسعه زیرساخت های شارژ است.

خطیبی در ادامه با اشاره به صادرات و تولید محصولات ای ان خودرو گفت: انشالله برنامه ها به گونه ایی است که ایران خودرو با صادرات دنا و تارا به ونزوئلا در دو ماه آینده مسیر صادرات را دوباره می پیماید و البته کشنده آتامان و تارا نیز در بازار روسیه عرضه خواهند شد.

وی با اشاره به موضوع توسعه محصول در ایران خودرو گفت: تا ١٠ روز دیگر ۴٧ دستگاه خودروی ریرا برای انجام تست ها ارایه خواهیم کرد و در چند روز آینده نیز خودروی TF21 رسما رونمایی می شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head