نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
کد خبر: ۱۵۰۲۱۹
2022 August 17 - ۱۸:۱۸ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ تاریخ انتشار:
اصالت، کیفیت و استاندارد قطعه با ایمنی خودرو و سرنشینان آن ارتباط تنگاتنگ دارد و از سوی دیگر به موجب مسئولیتی که جامعه بر تامین کنندگان قطعات خطوط تولید خودروسازان و لوازم یدکی بازار بار می‌کند و در بازاری که عرضه قطعات تقلبی در آن بیداد می‌کند، تامین کنندگان به عنوان بخش مهم زنجیره تامین نقش موثری در آگاهی بخشی به خریداران ایفا می‌کنند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خبرخودرو، اصالت، کیفیت و استاندارد قطعه با ایمنی خودرو و سرنشینان آن ارتباط تنگاتنگ دارد و از سوی دیگر به موجب مسئولیتی که جامعه بر تامین کنندگان قطعات خطوط تولید خودروسازان و لوازم یدکی بازار بار می‌کند و در بازاری که عرضه قطعات تقلبی در آن بیداد می‌کند، تامین کنندگان به عنوان بخش مهم زنجیره تامین نقش موثری در آگاهی بخشی به خریداران ایفا می‌کنند.

نفوذ قطعات تقلبی در بازار لوازم یدکی ضمن اینکه اعتبار تولیدکنندگان و عرضه کنندگان رسمی قطعات یدکی خودرویی را زیر سوال می‌برد، با جان و مال مردم بازی می‌کند. یکی از گام‌های نخست ایساکو برای مبارزه با عرضه و فروش قطعات تقلبی در همکاری با مراجع قانونی و نظارتی، شناسایی و پلمپ مراکز فروش قطعات غیراستاندارد و تقلبی بوده است.

نخستین توصیه‌ای که همواره تامین کنندگان فعال در بازار لوازم یدکی و در رده بالاتر شرکت‌هایی همچون ایساکو به عنوان اصلی ترین مرکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش محصولات ایران خودرو به خریداران دارند، مراجعه به نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های مجاز ایساکو برای خرید قطعه است.

قطعاتی که در فروشگاه‌های مجاز ایساکو عرضه می‌شود، با بسته‌بندی رسمی ایساکو و تحت هولوگرام این شرکت است و در صورت تخطی، از فروشگاه مذکور سلب امتیاز خواهد شد.

از آنجایی که تشخیص اصالت قطعه از اموری است که همگان بر آن علم ندارند، سامانه «اصل بخرید» یکی از امکاناتی است که طی چند سال گذشته از سوی شرکت ایساکو در اختیار مصرف‌کنندگان کالای قطعات یدکی خودرو قرار گرفته، بر اساس این سامانه، ارسال پیامکی حاوی بارکد درج شده بر روی بسته‌‌بندی قطعات به شماره 300031 موجب آرامش خاطر و اطمینان خریداران نسبت به اصالت کالای خریداری شده می‌شود. هم اکنون 55 گروه از قطعات ایساکو و تیراژی بالغ بر 60 میلیون قطعه این شرکت از طریق کد رهگیری به سامانه جامع تجارت متصل هستند.

اپلیکیشن ایساکو نیز یکی از خدمات الکترونیکی است که ضمن تنوع کاربری از دیگر مرجع‌های هوشمند تشخیص اصالت قطعه است.

اقدامات و امکاناتی که ایساکو طی چند سال اخیر به ویژه در شناسایی اصالت قطعه در اختیار مصرف کنندگان قرار داده، گام مهمی در جهت جلوگیری از عرضه و فروش قطعات تقلبی در بازار محسوب می‌شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head