نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۹
کد خبر: ۱۴۹۶۴۶
2022 July 04 - ۱۲:۳۷ - ۱۳ تير ۱۴۰۱ تاریخ انتشار:
مهندس پيرمحمدي:
عطف به ابلاغيه استراتژيك اهداف كيفي و به منظور ارتقاي كيفيت قطعات و محصولات گروه صنعتي ایران خودرو و همسو با سیاست ‌هاي وزارت صمت و در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري، نشست تبيين برنامه هاي راهبردي جهش كيفي در شركت ساپكو برگزار شد .
به گزارش پدال نیوز، مهندس پيرمحمدي ، مديرعامل شركت ساپكو در اين مراسم، در جمع سازندگان شبكه تامين ، معاونين ، مديران و متوليان كيفيت شركت ساپكو و ايران خودرو،  دغدغه كيفيت را از جمله اصلي‌ترين دغدغه هاي مردم و خودروسازان عنوان كرد و اظهار داشت: صنعت خودرو در كل دنيا با سرعت زيادي در حال توسعه است و اگر ما نتوانيم با روند توسعه در صنعت خودرو همسو شويم ، از اهداف اصلي رشد و توسعه صنعت خودرو دور خواهيم ماند . وي با اشاره به پيشينه توليد خودرو در دهه 70 اظهار داشت : صنعت خودرو زماني كه با عمق خودكفايي همراه باشد و به توسعه صنايع بالا و پايين دستي بيانجامد همراه با ارزش افزوده خواهد بود. وي با اشاره به وجود دغذغه‌هاي كيفي ، تاكيدات مقام معظم رهبري در اين باب را راهگشاي اقدامات اصلاحي و ريشه‌يابي علت بهبودهاي كيفي دانست .

مهندس پيرمحمدي ،‌ كيفيت را حاصل فرهنگ و تكنولوژي بیان کرد و  گفت : در بيشتر كشورهاي دنيا ، خدمات آزمایشگاهی  و آزمون خودروها پيش از فرايند توليد به  مراكز تحقيق و توسعه تعلق مي‌گيرد و از همين رو بازنگري روند همسويي مراكز آزمايشگاهي  و مراكز تحقيق و توسعه در كشور ما نيز ضروري است .

وي عدم توسعه محصول را از جمله ديگر عوامل عدم ارتقاي كيفي برشمرد و گفت: : در فرايند توسعه محصول، خودروساز و قطعه‌ساز،  نقش اصلي را بر عهده دارند و بي‌شك توجه ما به شركت‌هاي FSS (FULL SERVICE SUPPLIER)  و واگذاري توسعه محصول به قطعه‌سازان به عنوان يك اقدام بنيادي، بسياري از نقاط بهبود كيفي را اصلاح خواهد كرد.

مهندس پيرمحمدي همچنين با اشاره به ضرورت رعايت الزامات كيفي در فرايند توليد محصول و صدور مجوزهاي كيفي ، تاكيد كرد:  ما و سازندگانمان در شبكه تامين، مكلف به اجراي فرايندهاي تدوين شده كيفي هستيم و كاربرد ابزارهاي كيفي نظير SPC ،FMEA، DFMEA و...  به عنوان ضروريات پايش عملكرد خطوط و سنگ بناي ارتقاي كيفيت محصولات مطرح است .

مدير عامل ساپكو ، بازنگري فرايندهاي اخذ تاييديه قطعه‌سازان را به منظور پيشگيري از مشكلات كيفي و جلب حداكثري رضايت مشتريان، ضروري دانست .

وي  با اشاره به رويكردهاي شركت ساپكو در زمينه  تامين به موقع خطوط و تسريع جريان عبور مستقيم توليد، تاكيد كرد:  با تدوين برنامه‌هاي راهبردي در راستاي ارتقاي شاخص‌هاي كيفي، بازنگري فرايندهاي اخذ تاييديه  و همچنين بهره‌مندي موثر و مطلوب از ابزارهاي كيفي در فرايند توليد قطعه‌سازان ، همسو با طرح تحول كيفي محصولات ايران خودرو حركت خواهيم كرد  و معتقديم كه سنجه و ترازوي اصلي در بحث كيفيت، نظر مشتري است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head