نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
کد خبر: ۱۴۹۳۳۳
2022 June 18 - ۱۶:۵۳ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ تاریخ انتشار:
با رسیدن فصل گرما باید بیشتر از خودروی خود مراقبت کنید چون گرما میتواند تاثیرات مخربی بر آن داشته باشد. از جمله این تاثیرات فرسودگی قطعات داخلی و بیرونی خودرو و تاثیر بر موتور خودرو است.....
به گزارش پدال نیوز؛ با رسیدن فصل گرما باید بیشتر از خودروی خود مراقبت کنید چون گرما میتواند تاثیرات مخربی بر آن داشته باشد. از جمله این تاثیرات فرسودگی قطعات داخلی و بیرونی خودرو و تاثیر بر موتور خودرو است.گرمای هوا علاوه بر تاثیر مخرب بر قطعات پلاستیک داخل و خارج کابین خودرو، موتور خودرو را نیز تحت تاثیر قرار داده و باعث استهلاک آن خواهد شد. از این رو حتما باید در فصول گرم با دقت بیشتری مواظب خودروی خود باشید تا از آسیب در امان باشد و هزینه های گزاف بر شما تحمیل نگردد. این مراقبت ها شامل استفاده از یکسری لوازم جانبی مخصوص تابستان هم میشود. که ما در ادامه کاربردی ترین لوازم جانبی خودرو در تابستان را به شما معرفی میکنیم. همچنین شما میتوانید لوازم جانبی با کیفیت خودرو را از سایت روبیکس تهیه کنید.


معرفی لوازم جانبی خودرو مخصوص تابستان

 چادر ماشین

 وقتی که خودروی خود را در فصل تابستان در جایی پارک میکنید بر اثر تابش نور مستقیم آفتاب فضای داخل آن بسیار گرم خواهد شد و بعد از سوار شدن مجبور هستید تلاش زیادی برای خنک شدن فضای آن انجام دهید، ازجمله روشن کردن طولانی کولر خودرو. اما برای جلوگیری از این مشکل یک راه حل مناسب وجود دارد؛ استفاده از چادر یا روکش خودرو. وقتی در فصل گرما خودروی خود را در پارکینک غیر مسقف پارک میکنید، یا مجبور هستید برای انجام کاری آن را مدت طولانی کنار خیابان پارک کنید، بهترین راه استفاده از چادر یا روکش خودرو است تا از تابش مستقیم نور خورشید به داخل کابین خودرو جلوگیری به عمل آورید و همچنین قطعات خودرو را از فرسودگی در اثر گرما در امان نگه دارد و از تغییر رنگ و از دست دادن درخشندگی رنگ آن جلوگیری به عمل آورد.

آفتابگیر شیشه ها

 این وسیله نیز مانع تابش مستقیم خورشید به داخل کابین خواهد شد و از شدت گرمای آن میکاهد. عملکرد آن شبیه چادر یا روکش خودرو است اما با این تفاوت که آفتابگیر را هنگام رانندگی هم میتوانید روی شیشه ها داشته باشید اما چادر فقط مخصوص زمان پارک است. در گرمای تابستان شما مجبور هستید کولر خودرو را روشن کنید تا فضای گرم داخل خودرو برایتان قابل تحمل شود با استفاده از آفتابگیر سیستم تهویه و خنک سازی خودروی شما به صورت بهینه کار خواهدکرد.آفتابگیر خودرو در مدل های متفاوت عینکی، رولی و ... موجود هستند.

عطر خودرو

 با شروع فصل گرما بدن انسان نیز دچار تحول خواهد شد و واکنش هایی به گرما نشان میدهد. معمول ترین واکنش بدن به گرما عرق کردن میباشد که ممکن است بسیار آزار دهنده باشد. برای اینکه داخل خودروی شما بوی نامطبوع عرق شما یا سایر سرنشینان حس نشود، از عطر خودرو استفاده کنید. باتوجه به توضیحات روبیکس چنانچه میدانید رانندگی فرآیندی است که به آرامش خاطر و تمرکز نیاز دارد و وجود هرگونه فضای ناخوشایند میتواند این آرامش و تمرکز را از راننده سلب کند.

برچسب های دودی کننده شیشه های خودرو

 این برچسب ها با درصدهای متفاوت در بازار موجودند و مانع تابش نور مستقیم آفتاب به داخل خودروی شما میشوند و بدین ترتیب از گرمای آزار دهنده فضا میکاهد و به عملکرد بهینه سیستم تهویه خودرو نیز کمک میکند. اگر تحمل تیرگی فضای داخل ماشین را برای همیشه ندارید از این برچسب ها کمک بگیریدو در غیر اینصورت از آفتابگیر خودرو استفاده کنید.

روکش صندلی و پشت گردنی

رانندگی در مسافت های زیاد احتیاج شما به آسایش و راحتی هنگام رانندگی را بیشتر خواهد کرد و این راحتی سبب بهبود عملکرد شما در کنترل خودرو خواهد شد.در فصل تابستان باید از وسایلی استفاده کنید که اثرات گرمای سوزان هوا بر بدن و عملکرد ذهن و جسم شما کمترشود از موثرترین و مهمترین این وسیله ها شامل روکش های صندلی و پشت گردنی های مخصوص میشود. موقع انتخاب این وسایل توجه داشته باشید که محصول مورد نظر چسبندگی را کاهش داده و با ایجاد فضا بین صندلی و بدن شما باعث جریان یافتن هوا شود و بدین ترتیب از عرق کردن شما جلوگیری کند. همه ی لوازمی که برای سرنشینان یک تکیه گاه محسوب میشوند باید در عملکرد خود شامل چنین فرآیندی باشند. رانندگی با خستگی جسمی و ذهنی مسلما موجبات آزار شما را فراهم خواهد آورد.سیستم تهویه بهینه

موثرترین حفاظ شما و سرنشینان خودرو از گرمای سوزان تابستان چیزی نیست جز یک سیستم خنک کننده قوی و هوشمند. سیستم تهویه مناسب خودرو شامل قسمت های مهم مثل کولر، بخاری، ACC، خنک کننده های صندلی و ... است، که این سیستم تهویه در فصل تابستان مراقبت و توجه بیشتری را میطلبد. در گرمای هوا رادیاتور وظیفه دارد دمای حرارت موتور و کابین ماشین را تنظیم کند. به همین خاطردر تابستان باید بیشتراز رادیاتور خودرو مراقبت کنید و پی در پی مایع سیال یا خنک کننده آن را کنترل کنید درصورت کاهش سطح مایع خنک کننده درعملکرد سیستم تهویه اختلال ایجاد خواهدشد.

بررسی لوازم جانبی خودرو از منظری دیگر

تابستان در کشورما، با تعطیل شدن مدارس و دانشگاه ها فصل سفر همراه است. قطعا برای یک سفر لذت بخش و خاطره انگیز باید برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و تجهیزات مورد نیاز خود را برای سفر تهیه کنید. معمولا اکثر مردم سفرهای جاده ای را با خودروی شخصیشان ترجیح میدهند و به خاطر همین قبل از سفر غالبا به فکر رفع ایرادات خودرو و چک کردن آن می افتند و سرویس های مورد نیاز خودرو را انجام میدهند تا در مسیر سفر و جاده به مشکل برنخورند.اما تنها این کار کافی نیست و لازم است خودروی خود را به یکسری وسایل جانبی رفاهی سفر مجهز کنید. در ادامه بعضی از آن ها را معرفی میکنیم :

مانیتور خودرو

مانیتور خودرو یک سخت افزار خروجی نمایشی است و جزو محبوبترین لوازم جانبی خودرو میباشد که در بعضی خودروهای لوکس به صورت فابریک موجود است. کاربردهای مانیتور خودرو در مسیریابی، کنترل دنده عقب، مشاهده فیلم و ... می باشد.

دوربین خودرو هوشمند

دوربین خودرو هوشمند روبیکس دوربینی است که تمام وقایع خارج و داخل ماشین را ضبط و نگهداری میکند. فرقی نمیکند در حال رانندگی باشید یا خودرویتان را پارک کرده باشید، به هرحال دوربین هوشمند خودرو حوادث را ثبت میکند. در بسیاری از کشورها استفاده از دوربین خودرو هوشمند بصورت یک فرهنگ درآمده است. از جمله مزیت های آن ثبت لحظات و خاطرات داخل ماشین و ثبت حوادث و وقایع ایمنی است.


اما از مهم ترین لوازم جانبی خودرو ، دوربین خودور هوشمند و مانیتور خودرو است که محدود به زمان و مکان خاصی نمیشود و استفاده از آن همیشه در افزایش ایمنی خودرو و سرنشینان تاثیر به سزایی خواهد داشت. روبیکس همراه شما در انتخاب و خرید بهترین و باکیفیت ترین این کالا خواهد بود.

یخچال گرم کننده و سرد کننده خودرو

تصوریک یخچال کوچک درون خودرو در روزهای گرم تابستان برای خنک نگه داشتن خوراکیها و نوشیدنیها در طی سفر بسیار لذت بخش است!

 این یخچال معمولا ۷٫۵ لیتری است و میشود آن را روی کنسول، صندلی  یا صندوق عقب ماشین نصب کرد. منبع تغذیه این یخچال بواسطه متصل شدن به فندک خودرو تامین میشود و این یخچال دارای یک کابل فندکی ۱۸۰ سانتی متراست. از مزیت های این یخچال قابل حمل بودن آن با  بند رودوشی می باشد تا در حین قدم زدن و نشستن در هرجایی بتوانید آن را باخود ببرید. روی در آن نیز جای نگه داشتن لیوان تعبیه شده تا به راحتی از نوشیدن نوشیدنی ها لذت ببرید.

سینی غذا پشت صندلی خودرو

در سفر با خودرو مخصوصا سفرهای طولانی، خوردن و آشامیدن داخل خودرو امری عادی تلقی میشود‌.حتی سرنشینان عقب خودرو نیز همراه خود خوراکی‌هایی برای خوردن دارند. سینی پشت صندلی خودرو در این مواقع یک وسیله مناسب برای راحتی آن افراد و جلوگیری از ریختن نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها به کف ماشین در فراز و نشیب جاده است و نظافت خودرو را نیز حفظ میکند.

علاوه بر این دو وسیله مخصوص سفر تابستانی لوازم جانبی دیگری مخصوص سفر نیز وجود دارند که احتمال زیاد با آن آشنا هستید. همانند فلاسک فندکی خودرو، جاروبرقی فندکی خودرو، سطل زباله و ... .

لوازم یدکی خودرو را بصورت آنلاین بخرید!

امروزه با گسترش اینترنت و جهان ارتباطات، بسیاری از امور مبتنی بر اینترنت انجام میشود. از جمله این امور خرید کردن است. خرید اینترنتی باعث صرفه جویی در زمان و انرژی نسبت به خرید حضوری می شود و میتوانید یک خرید لذت بخش و بدون خستگی را داشته باشید. البته نکته مهم در خرید اینترنتی خرید از سایت های معتبر و دارای مجوز است. در زمینه خرید لوازم جانبی خودرو بصورت آنلاین سایت هایی نظیر  روبیکس از جمله بهترین های این عرصه محسوب میشوند که با عرضه لوازم جانبی خودروی با کیفیت لذت یک خرید امن آنلاین را برای شما ماندگار میکند.

منبع: روبیکس


تولید محتوا : تیم طراحی سایت در اصفهان

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head