نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۵
کد خبر: ۱۴۸۷۶۹
2022 May 20 - ۲۳:۴۱ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ تاریخ انتشار:
بابک وطن خواه مدیر عامل مکث موتور:
در نشست مدیران ماموت در روز پایانی نمایشگاه خودرو تهران با حضور نماینده استان البرز در مجلس شورای اسلامی، بابک وطن خواه مدیر عامل شرکت مکث موتور در خصوص برنامه های آینده این شرکت گزارش داد و انتقاداتی را در خصوص راه انداری سامانه یکپارچه فروش خودرو عنوان کرد.
به گزارش پدال نیوز؛ وطن خواه مطرح کرد: برنامه امسال شرکت مکث موتور برای تولید خودرو 8000 دستگاه است که 2500 دستگاه آن به خودرو پیکاپ و 5500 دستگاه دیگر به خودرو تیارا و یک کراس اوور دیگر در همین سایز تعلق می‌گیرد که در نیمه دوم سال معرفی می شود. مدیر عامل مکث موتور همچنین عنوان کرد: محصول جدید خودرویی در ابعاد تیارا خواهد بود با این تفاوت که آپشن های کمتری دارد و قیمت آن نیز به مراتب از تیارا اقتصادی تر خواهد بود. وی افزود: تولید تمامی خودروها بر اساس دستورالعمل وزارت صمت با 20 درصد داخلی سازی شروع شده و تا پایان سال این عدد به 32 درصد خواهد رسید.

وطن خواه در ادامه از اجبار وزارت صمت برای فروش همه محصولات خودرویی اعم از دولتی و خصوصی در سامانه یکپارچه انتقاد کرد و گفت: ظرفیت حدودی تقاضا خرید خودرو در سال حدودا 1.2 میلیون دستگاه تخمین زده می شود، این در حالی است که بخش خصوصی در خوش بینانه ترین حالت می تواند تنها 100 هزار دستگاه از این حجم را تامین کند. این در در حالی است که در اصل 44 قانون اساسی صراحتا عنوان شده که بخش خصوصی باید قوت بگیرد.

وی افزود: این کار وزارت صمت با این اصل قانون تضاد دارد. وزارت صمت عنوان کرده که هدف اصلی از انجام این کار شفاف سازی در فروش خودرو و شناسایی آمار دقیق خریداران واقعی است اما مساله اینجاست، تا زمانی که اختلاف قیمت فاحش بین کارخانه و بازار وجود دارد، با این سیستم تنها می توان حجم حباب بازار را شناسایی کرد و عملا به جز آسیب زدن به بخش خصوصی کاربرد دیگری نخواهد داشت.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head