نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۶
کد خبر: ۱۴۶۷۲۴
2022 January 18 - ۱۶:۵۸ - ۲۸ دی ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
در پی اختلال در ثبت درخواست و صدور کارت هوشمند سوخت المثنی؛
مخاطبان از اختلال در ثبت درخواست کارت‌های هوشمند سوخت در دفاتر پلیس + ۱۰ خبر داده اند.
به گزارش پدال نیوز؛ برخی از مخاطبان طی تماس‌های تلفنی با باشگاه خبرنگاران جوان، اطلاع داده‌اند که فرآیند ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی، پس از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت در چهارم آبان امسال، با کندی و اختلال همراه است؛ به طوری که با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ پاسخ می‌گیرند: «سامانه قطع است».

این جمله که «سامانه قطع است»، در پیام‌های کتبی که با همین موضوع به باشگاه خبرنگاران جوان رسیده هم دیده می‌شود. بررسی این پیام‌ها نشان می‌دهد، متقاضیان دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی، بین ۲ تا ۴ ماه است که در انتظار دریافت کارت خود به سر می‌برند.

تصویر زیر بخشی از درخواست‌های رسیده به باشگاه خبرنگاران جوان در این زمینه را نشان می‌دهد.

اختلال در ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی

مسعود رضایی مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، به سوالات زیر در این باره پاسخ داد:

از ابتدای سال تاکنون چه تعداد درخواست صدور کارت هوشمند سوخت المثنی به ثبت رسیده و چه تعداد صادر شده است؟

رضایی: در هر ماه، حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار درخواست جدید صدور کارت هوشمند سوخت المثنی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران می‌رسد؛ تعداد این درخواست‌ها از ابتدای سال تاکنون، به حدود دو میلیون عدد رسیده که کارت تقریباً یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار نفر از این متقاضیان، صادر و به شرکت ملی پست تحویل شده است. کارت هوشمند سوخت مربوط به حدود ۲۵۰ هزار درخواست جدید نیز در دست تولید است.

علت صادر نشدن کارت‌های باقی مانده چیست؟

رضایی: پس از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت در آبان امسال، به علت ملاحظات امنیتی، ارتباط ما با تمامی سازمان‌ها از جمله دفاتر پلیس + ۱۰ به مدت یک ماه قطع بود. قول می‌دهیم که طی یک ماه آینده، برای همین ۲۵۰ هزار درخواستی که در دست تولید داریم، سرعت تولیدمان به یک هفته برسد تا در مجموع، تمام فرآیند ثبت درخواست تا تولید به کمتر از یک ماه برسد.

ظرفیت تولید کارت سوخت در کارخانه شخصی سازی، می‌تواند پاسخگوی تعداد درخواست‌های ثبت شده باشد؟

رضایی: در شرایط معمولی حال حاضر، در هر ماه، ظرفیت ذخیره سازی حدود یک میلیون کارت را داریم، اما در شرایط خاص مانند سال ۹۸ و شروع سهمیه بندی، در بازه زمانی کمتر از شش ماه، حدود ۱۰ میلیون کارت تولیدکردیم؛ یعنی، درخواست‌ها با ظرفیت تولید ما همخوانی دارد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head