نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
کد خبر: ۱۴۵۵۹۹
2021 November 24 - ۲۰:۱۸ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
موتور آتوریتی خبر داده است که دوج در سال ۲۰۲۳ تولید هلکت را خاتمه می‌دهد و سخنگوی استلانتیس [مادر ۱۴ برند که از ادغام فیات کرایسلر با پژو سیتروئن شکل گرفته] از اظهارنظر در این باره خودداری می‌کند.
به گزارش پدال نیوز؛ موتور ۸سیلندر مجهز به سوپرشارژر با حجم ۲/ ۶ لیتر که در خودروهای «چلندر» و «چارجر» دوج به ترتیب ۷۲۰‌ و ۸۴۰ اسب بخار توان ایجاد می‌کند به تدریج جای خود را به قوای محرکه مخصوص خودروهای عضلانی برقی electric muscle خواهد داد که سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه می‌شوند.

دوج خود را برای تولید خودروهای عضلانی برقی یا در اصطلاح eMuscle آماده می‌کند. سال آینده هم نخستین طراحی قبل از تولید را معرفی خواهد کرد. شاید برای هواداران سنگین تمام شده اما به هر حال تیم کونیسکیس، ‌مدیرعامل برند دوج از استلانتیس به موتور آتوریتی‌ تایید داده است که پیش از رسیدن خودروهای برقی، تولید موتور ۸سیلندر مجهز به سوپرشارژر هِلکت خاتمه خواهد یافت. هلکت علاوه بر چارجر و چلنجر در مدل‌های دوراگو، جیپ گراند چروکی تِرکهاوک، چلنجر اس‌آر‌تی دیمن هم به کار رفته است. رام ۱۵۰۰ تی‌آر‌ایکس هم از این موتور بهره می‌برد، اما سخنگوی برند رام هم از اظهارنظر از خاتمه تولید هلکت خودداری می‌کند.  تابستان امسال بود که تیزرهای خودروی عضلانی برقی با طراحی‌های بازگشت به گذشته به نمایش درآمد، اما اصلا معلوم نیست که مدل‌های دو در یا چهار در چلنجر و چارجر برقی واقعا رنگ خیابان‌ها را ببینند. مدیرعامل دوج از مدل هیبریدی قابل شارژ با پریز برق خبر داده که به احتمال زیاد کراس‌اوور هورنِت است. همین شایعات هم در مورد شورولت کامارو هست که قرار است ورژن برقی آن برای هواداران عرضه شود. قیمت چلنجر اس‌آر‌تی هِلکت، در حال حاضر ۶۲هزار و ۹۷۵ دلار است.

واقعیت این است که به این راحتی، شیهه وحشی سوپرشارژر هِلکت، با صدای پچ‌پچ موتورهای الکتریکی به فراموشی سپرده نمی‌شود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head