نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
کد خبر: ۱۴۵۵۷۱
2021 November 23 - ۱۱:۲۶ - ۰۲ آذر ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- شهردار منطقه ۱۲ از محدودیت تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام به منظور کاهش بار ترافیک و سهولت تردد در محدوده بازار بزرگ تهران خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، امیر یزدی در تشریح جزئیات این اعمال محدودیت گفت: از روز شنبه، 6 آذرماه تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام از ساعت 9 صبح تا 19 ممنوع خواهد شد و در صورت مشاهده، ضمن اعمال قانون توسط پلیس راهور، وسیله نقلیه متخلف به پارکینگ منتقل می‌شود.

یزدی با بیان این مطلب که اطلاع‌رسانی دراین‌باره از امروز، 2 آذرماه از طریق تبلیغات محیطی در سطح منطقه انجام خواهد شد، افزود: موضوع تخلیه و بارگیری خیابان خیام در محدوده بازار از مهم‌ترین دلایل ایجاد معضلات ترافیکی در این محدوده است. بازار تهران، شریان اقتصادی به کل کشور است که در این محدوده، حجم ورودی و خروجی بار در احجام و تناژهای بالا صورت می‌گیرد. خیابان خیام که ضلع غربی بازار است، با توجه به یک‌طرفه‌شدن خیابان 15 خرداد، یکی از ورودی‌های مهم بازار به شمار می‌رود که از معابری مانند خیابان پاچنار، کوچه منوچهرخانی‌ یا دروازه‌نو که قسمت جنوب خیابان قرار گرفته، حجم بالایی تردد با هدف تخلیه و بارگیری به سمت بازار سرازیر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه حل مشکل ترافیک بازار، مطالبه عمومی است، بیان کرد: هم‌اکنون وضعیت نابه‌سامانی از بعد ترافیکی در بازار ایجاد شده و گاهی سه تا چهار خط، تخلیه و بارگیری، معبر را اشغال می‌کند و این امر سبب می‌شود که در ساعت اوج ترافیک، یک خط بیشتر برای عبور و مرور باقی نماند؛ ضمن آنکه همین مسأله تخلیه و بارگیری سبب می‌شود خط ویژه اتوبوس هم از حیز انتفاع ساقط شود و حمل‌ونقل عمومی هم دچار چالش می‌شود.

وی اولین و مؤثرترین اقدام را در این زمینه، اعمال محدودیت زمانی دانست و افزود: طی تصمیماتی که در جلسه با رؤسای اصناف در محل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با حضور دبیر کل این انجمن و رؤسای برخی اتحادیه‌ها گرفته شد، مقرر شد با ابلاغ به کسبه محدوده محور خیام، تخلیه و بارگیری در زمان مشخصی صورت گیرد، در مرحله بعد، طی مطالعات انجام‌شده، اقداماتی نظیر ساماندهی بار و کالا از طریق ایجاد انبارهایی موازی با معبر که اجرایی‌شدن آن نیاز به ابزارهای هوشمندسازی دارد، همچنین تهیه بانک اطلاعاتی از چرخ‌دستی‌ها و ساماندهی آنها در دستور کار قرار دارد که به محض مهیاشدن شرایط لازم، اجرایی خواهند شد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head