نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
کد خبر: ۱۴۵۲۲۹
2021 November 08 - ۱۷:۱۶ - ۱۷ آبان ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
شهردار تهران گفت: قرار شد از ۳۶۰۰ دستگاه اتوبوسی که قرار است با تهاتر نفت وارد کشور شود ۱۲۰۰ دستگاه به تهران برسد که این عدد قابل اعتنایی است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی صبح امروز در مراسم رونمایی از 110 دستگاه اتوبوس با بیان این‌که موضوع حمل و نقل عمومی یک موضوع حیاتی است چرا که علاوه بر این‌که با رفاه و آسایش مردم ارتباط نزدیک دارد بر کاهش ترافیک اثرگذار است، گفت: موضوع حمل و نقل تهران با فرسودگی شدیدی روبه‌رو است و به نظرم ارائه خدمات عمومی به مردم هم باید در شهرداری و هم در بخش خصوصی مورد توجه و عنایت قرار گیرد و از این منظر آغاز کارمان را با ورود 110 دستگاه اتوبوس شروع کردیم اما این یک شروع است و امیدواریم بتوانیم این راه را ادامه بدهیم.

وی با بیان این‌که از 175 دستگاه اتوبوس خریداری شده امروز 110 دستگاه وارد شده و تا پایان ماه مابقی اتوبوس‌ها نیز وارد چرخه حمل و نقل می‌شوند، اظهار کرد: جریان خدمت بدین‌جا ختم نمی‌شود و خبر خوبی برای مردم تهران دارم؛ چرا که دولت بعد از 10 الی 12 سال که به تعهدات خود در مورد شهرداری‌ها عمل نمی‌کرد، عمل کرده و طبق توافق با وزیر کشور توسعه ناوگان حمل و نقل به ویژه اتوبوس را در دستور کار قرار داده‌ایم و قرار شد از 3600 دستگاه اتوبوسی که قرار است با تهاتر نفت وارد کشور شود 1200 دستگاه به تهران برسد که این عدد قابل توجهی است.

شهردار تهران با بیان این‌که مقرر شد دولت نسبت به اورهال 2000 دستگاه اتوبوس کمک کند، گفت: با جمع اتوبوس‌هایی که قرار است وارد شود و همچنین اتوبوس‌های فعال امیدواریم به اوج فعالیت ناوگان اتوبوسرانی که  5700 دستگاه بود برگردیم.

وی با بیان این‌که در کنار سیاست بازگشت به روزهای اوج، مسیر ثانویه‌ای را در نظر گرفته‌ایم که حرکت به سمت بکارگیری اتوبوس‌های برقی است، تصریح کرد: این اتوبوس‌ها آلایندگی ندارند و فعالیت این اتوبوس‌ها امکان زیادی را به تهران می‌دهد و یک جهش محسوب می‌شود.

زاکانی با بیان این‌که راه را با 110 دستگاه اتوبوس آغاز کردیم و با تلاش شبانه‌روزی می‌خواهیم به اهدافمان برسیم گفت: همچنین هفته آینده با 16 شرکت بخش خصوصی قرار ملاقات داریم تا بتوانیم با رویکرد بهتری کار را با آنها ادامه دهیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که ما به خدمت‌گذاران و خدمت‌دهندگان در اتوبوسرانی نیز توجه داریم، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با کمک شورا و مدیریت شهری گام به گام این مسیر سخت را جلو برویم تا رضایتمندی افزایش یابد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head