نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۴
کد خبر: ۱۴۴۸۸۹
2021 October 27 - ۰۸:۳۹ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
نکته فنی 4 آبان ماه ؛
پدال نیوز: به طور معمول در زمستان 10 درصد مصرف سوخت خودرو بیشتر می شود با رعایت چند نکته می توان این میزان را کاهش داد.
با انجام چند کار و توجه به نکاتی می توان مصرف سوخت خودرو را در هوای سرد بویژه در زمستان کاهش دهید.  با چک کردن میزان باد تایرها ئ همین طور اضافه کردن مقار باد در صورت لازم مصرف سوخت کمتر خواهد شد.

همین‌طور می‌توانید از روغن موتورهایی که برای هوای سرد طراحی شده‌اند، استفاده کنید تا اصطکاک موتور خودرو، کاهش یابد. به‌جای این‌که در حالت توقف اقدام به گرم‌کردن خودروی خود کنید، شروع به حرکت کنید. خودرو در این حالت با استفاده از گرمای موتور، بسیار سریع‌تر  گرم می‌شود.

حدالمقدور چند سفر را در یک سفر جای داده و دفعات زیادی اقدام به راه‌اندازی دوباره خودرو نکنید. سعی کنید از سیستم ضدیخ بیش از حدی که لازم است استفاده نکنید.

پارک‌ کردن خودرو در پارکینگ‌های سرپوشیده باعث می‌شود خودرو گرم ‌تر بماند و زمان کمتری صرف گرم‌ کردن خودرو شود.

خودروی شما در برف و یخ هم سوخت بیشتری مصرف می‌کند. به‌ طور کلی، به صرفه ‌ترین سرعت، ۴۵ مایل در ساعت است. اگر جاده پوشیده از یخ باشد، شما مجبورید با سرعتی بسیار کمتر از این مقدار حرکت کنید. تایرهای خودروی شما هم تماس کمتری با جاده خواهند داشت که بدان معناست که تمام قدرت خودروی شما به جاده منتقل نخواهد شد. تمام این دلایل کوچک سبب تفاوتی بزرگ می‌شوند.

عوامل زیادی وجود دارند که مصرف سوخت خودرو را افزایش می دهند و شما می توانید با تنظیم به موقع موتور، استفاده از روغن موتوری که اصطکاک را بین قطعات موتور کاهش می دهد  و استفاده از سوخت با کیفیت از مصرف سوخت را کاهش دهید.

شما از ما بپرسید!

*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می‌توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head