نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
کد خبر: ۱۴۳۹۷۴
2021 September 20 - ۱۴:۴۸ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان از آغاز به کار سامانه اینترنتی تعویض پلاک در این منطقه پس از تهران خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدرضا محمدی با بیان اینکه شماره گذاری اینترنتی با نوبت دهی اینترنتی متفاوت است ادامه داد: همه شهروندان باید پیش از تعویض پلاک نوبت دهی اینترنتی را انجام دهند اما با ارائه این خدمت شهروندان می‌توانند از طریق  sakha.epolice.ir و اپلیکیشن "پلیس من" خدمات راهنمایی و رانندگی و شماره گذاری اینترنتی را دریافت کنند.

رییس پلیس راهور استان اصفهان افزود: با ارائه این خدمت بیش از 75 تا 80 درصد فرایند تعویض پلاک خودرو در منزل از طریق اینترنت انجام می‌شود و  شهروندان می‌توانند پلاک را خودشان انتخاب کنند و موضوع احراز سکونت را انجام دهند.

وی بیان کرد: در این طرح فرآیند تعویض پلاک خودرو شهروندان به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود اما بازدید خودرو، ارائه اسناد قدیم و دریافت اسناد جدید و فک پلاک خودرو در مدت زمان کمتر از 15 دقیقه بدون پیاده شدن از وسیله نقلیه در یک لاین "وی ای پی" و تنها در مرکز شماره یک اصفهان انجام خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه روزانه بین 700 تا 800 تعویض پلاک فقط در شهر اصفهان انجام می‌شود اضافه کرد: در زمان حاضر ظرفیت نوبت دهی برای تعویض پلاک اینترنتی محدود است و بطور طبیعی احتمال بروز مشکلات و نواقصی وجود دارد و روزانه حدود 40 تعویض پلاک از این طریق انجام می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که این طرح در آینده توسعه پیدا کند و تمامی تعویض پلاک‌ها اینترنتی انجام شود.

رییس پلیس راهور استان اصفهان تاکید کرد: شهروندان پس از تکمیل مدارک و با دریافت نوبت اینترنتی به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند تا بدون معطلی و صرف وقت اضافه خدمات مطلوب را بدون هزینه مضاعف دریافت کنند.

تمام شهرستان‌های استان اصفهان دارای یک مرکز و شهر اصفهان هم دارای 2 مرکز تعویض پلاک است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head