نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶
کد خبر: ۱۴۳۸۴۳
2021 September 14 - ۱۷:۴۲ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- جانشین پلیس راهور تهران بزرگ: مخدوشی پلاک و یا تغییر در ارقام پلاک جرم محسوب می‌شود و برابر ماده ۷۲۰ قانون از شش ماه تا یکسال حبس دارد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور گفت: پلاک وسیله نقلیه هویت وسیله نقلیه محسوب می‌شود و از دید قانون گذار آنقدر اهمیت دارد که در آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ماده دو به موضوع شماره گذاری اختصاص داده شده و همه وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری و یدک‌های متصل به آن که در راه‌ها حرکت می‌کنند و وسایل نقلیه صنعتی و عمرانی و کشاورزی می‌بایست دارای پلاک و شماره باشند.

وی ادامه داد: هر راننده‌ای که به هر نحوی بحث پوشش پلاک را انجام می‌دهد، زمینه ساز هرگونه تخلف و جرمی را متصور است. یعنی کسی که پوشش و مخدوشی پلاک را انجام می‌دهد هر تخلفی را ممکن است انجام دهد. ممکن است وارد محدوده طرح ترافیک شود یا وارد محدوده کاهش آلودگی هوا گردد و یا از محدودیت‌های شبانه عبور می‌نماید و با سرعت غیرمجاز حرکت می‌کند و از چراغ قرمز رد می‌شود و یا در برخی موارد بحث کیف قاپی‌ها توسط موتورسیکلت‌ها انجام می‌شود و هر کسی که بحث پوشش پلاک و یا مخدوشی پلاک را انجام دهد ممکن است هر نوع تخلفی را انجام دهد.
سرهنگ موسوی پور بیان داشت: پوشش پلاک تخلف محسوب شده و مورد اعمال قانون قرار می‌گیرد و در محل رفع اثر می‌نماییم و راننده را در محل توجیه و مورد آموزش قرار داده و از محل خارج می‌نماییم.
وی ادامه داد: در بحث مخدوشی پلاک و یا تغییر در ارقام پلاک جرم محسوب می‌شود و برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی از شش ماه تا یکسال حبس برای آن در نظر گرفته شده است که ما این موارد را تشکیل پرونده داده و به مقامات محترم قضایی ارسال می‌نماییم.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head