نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
کد خبر: ۱۴۳۷۷۶
2021 September 12 - ۱۴:۱۶ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
رییس پلیس راه استان همدان:
پدال نیوز- رییس پلیس راه استان همدان گفت: بستن کمربند ایمنی توسط تمامی سرنشینان خودرو آمار متوفیان سوانح جاده ای را بیش از ۶۶ درصد کاهش می دهد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا عزیزی اظهار داشت: هر ساله بیش از 300 نفر در سوانح جاده ای این استان جان خود را از دست می دهند در حالیکه با بستن کمربند ایمنی می توان این رقم را به زیر 100 نفر در سال رساند.

وی اضافه کرد: 132 نفر از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه در سوانح جاده ای استان همدان جان باختند که علت مرگ بیش از 90 نفر از آنها نبستن کمربند ایمنی بوده است.

سرهنگ عزیزی افزود: حدود 20 درصد راننده و سرنشینان جلو و بیش از 95 درصد سرنشینان عقب خودرو از کمربند ایمنی برای حفاظت از خود استفاده نمی‌کنند همچنین بیش از 50 درصد از سرنشینان جلو خودرو به علت ترس از جریمه کمربند ایمنی استفاده می کنند.

رییس پلیس راه استان همدان تاکید کرد: در صورت برخورد 2 وسیله نقلیه هم وزن مثلا خودروی سواری با سواری چنانچه همه سرنشینان از کمربند استفاده کرده تنها سرنشینان جلو مصدوم یا اگر سانحه شدید باشد جان می بازند در غیراینصورت و نبستن کمربند ایمنی احتمال مرگ همه سرنشینان هر 2 خودرو زیاد است.

سرهنگ عزیزی اضافه کرد: همچنین در صورت استفاده از کمربند ایمنی هنگام واژگونی خودرو، سرنشینان از شیشه به بیرون از وسیله نقلیه پرتاب نشده و شدت جراحت کاهش می یابد و تنها در صورت پرس شدن سقف حین واژگونی احتمال مرگ سرنشینان زیاد است.

وی با بیان اینکه بسیار از افراد به فرهنگ ایمنی در حین رانندگی توجهی ندارند اظهار داشت: احتمال برخورد سرنشینان با شیشه جلو و مرگ مغزی آنها هنگام برخورد سوانح رخ به رخ زیاد است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head