نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
کد خبر: ۱۴۳۷۱۱
2021 September 10 - ۱۵:۵۷ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی برای واردات خودرو، گفت: به هیچ عنوان واردات خودرو نباید در انحصار عده ای خاص قرار بگیرد.
به گزارش پدال نیوز؛ فرهاد طهماسبی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درباره روند طرح واردات خودرو در مجلس عنوان کرد: واردات خودرو باید از طریق سرمایه گذاری خارجی صورت بگیرد و موافق استفاده از ارز ترجیحی و نیمایی برای واردت خودرو نیستیم چرا که ظرفیت های فاینانس و سرمایه گذاری خارجی در کشور نشان می دهد که می توان از این پتانسیل برای واردات خودرو استفاده کرد.

وی درباره طرح واردات در ازای صادرات که مدتی پیش نیز در مجلس مطرح شده بود، گفت: به هیچ عنوان نباید امضاهای طلایی پشت این قضیه باشد واردات نباید در انحصار افراد خاص قرار بگیرد چرا که معتقدیم واردات اصولی موجب شکست انحصار و رانت در صنعت خودرو می شود.

نماینده مردم استهبان و نی ریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به ایرادات ساختاری که در صنعت خودرو وجود دارد می توان به کلیه افراد حقیقی و حقوقی که قادر به واردات خودرو در شرایط تحریمی هستند مجوز واردات داد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head