نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۱۴۳۶۷۶
2021 September 08 - ۱۶:۳۲ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: استاندارد یورو ۵ بنزین تدوینش به تازگی انجام شده و به زودی ابلاغ می‌شود.
به گزارش پدال نیوز؛ غلامرضا شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد درباره اعلام خبر غیر استاندارد بودن بنزین گفت: من اعلام کردم که در بررسی‌های عمده آلایندگی‌های بنزین مثل آروماتیک‌ها، بنزن، گوگرد و مواردی این قبیل در کلانشهر‌ها در سطح استاندارد قرار داشت، اما در شهر‌های دیگر استاندارد نبود و عدم تطابق‌هایی دارد.

او ادامه داد: اما هم اکنون عدد اکتان در کلانشهر‌ها و سایر شهر‌ها با استاندار‌های ابلاغی اختلافاتی وجود دارد. از این بابت ما تقاضای اصلاح را از وزارت نفت داشتیم. در نفت، گاز و کازوئیل هم این عدم انطباق بیشتر است.

او بیان کرد: کیفیت بنزین طی سال‌های گذشته بهبود پیدا کرده است، اما هنوز در بحث عدد اکتان با استاندارد‌ها فاصله داریم. در بحث گازوئیل و نفت و گاز نیاز به اقدامات جدی داریم. مبنای محاسبات ما طبق فرمول سال ۹۹ یعنی استاندارد یورو ۴ بود. استاندارد یورو ۵ هم تدوینش به تازگی انجام شده و به زودی ابلاغ می‌شود.

شریعتی درباره ضمانت اجرای این استاندارد‌ها توسط تولید کنندگان سوخت گفت: ما تاخیری در ابلاغ نخواهیم داشت و وزارت نفت که خود در تدوین این استاندارد نقش داشت باید آن را اجرایی کند. جزو برنامه‌های وزارت نفت بود که توان تولید خود را ارتقاء بدهند.



منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head