نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
کد خبر: ۱۴۳۴۴۳
2021 August 29 - ۱۵:۱۱ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل فقدان شرایط رقابتی، آزادسازی قیمت نیازمند واردات و مشارکت با سایر خودروسازان جهانی در تولید خودرو است.
به گزارش پدال نیوز؛ مهرداد گودرزوند چگینی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: به دلیل فقدان شرایط رقابتی آزادسازی قیمت خودرو امکان‌پذیر نیست و آزادسازی نیازمند واردات و مشارکت با سایر خودروسازان جهانی در تولید خودرو است.

وی افزود: محصولات شرکت‌های خودروسازی داخلی در انحصار به تولید می‌رسند و در چنین شرایطی چطور می‌توان قیمت محصولات آنها را بر اساس بازار آزاد محاسبه کرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: آزادسازی قیمت خودرو مستلزم حق انتخاب برای مشتریان و تنوع شرکت‌های خودروسازی به گونه‌ای که است که آنها را در شرایط رقابتی قرار دهد و در غیر این صورت افزایش قیمت خودرو مفهومی است که از آزادسازی به ذهن متبادر می‌شود.

گودرزوند چگینی ادامه داد: بازار خودرو انحصاری است و عده‌ای از مصرف‌کنندگان نیازمند خرید خودرو با هر قیمتی هستند که این شرایط با اصول علم اقتصاد همخوانی ندارد.

وی با توجه به تاثیر آزادسازی قیمت خودرو بر افزایش تولید و عرضه و در نتیجه کاهش قیمت بیان کرد: حتی در این صورت نیز، افزایش عرضه به دنبال آزادسازی قیمت، به شکل انحصاری خواهد بود و برآمده از افزایش تعداد شرکت‌های خودروسازی نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از ایجاد شرایط رقابتی و واردات خودرو، موضوع عرضه و تقاضا و آزادسازی قیمت مطرح می‌شود.

گودرزوند چگینی در پایان در خصوص راهکار میانه برای حل مشکلات صنعت خودرو از جمله فقدان نقدینگی و زیان‌های انباشته این شرکت‌ها خاطرنشان کرد: نظارت و بازرسی دستگاه‌های ذی ربط به منظور افزایش عرضه به بازار یکی از راهکارها است. خودروسازان می‌بایست زیان‌های انباشته خود را از طریق ارتقای کیفیت جبران نمایند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head