نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۹
کد خبر: ۱۴۲۹۴۵
2021 August 02 - ۱۶:۴۴ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: تازه واردان دنیای خرید و فروش ارزهای دیجیتال کم و بیش با واژه استخراج ارزهای رمزپایه آشنا هستند اما شاید تعداد کمی از آنها اصطلاح استخر استخراج را شنیده باشند.
به گزارش پدال نیوز؛ تازه واردان دنیای خرید و فروش ارزهای دیجیتال کم و بیش با واژه استخراج ارزهای رمزپایه آشنا هستند اما شاید تعداد کمی از آنها اصطلاح استخر استخراج را شنیده باشند.آگاهی شما نسبت به استخر استخراج کمک می کند تا با اطلاعات دقیق تری به استخراج ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و ... بپردازید. برای این کار باید به استخرهای مخصوص متصل شوید تا احتمال برنده شدن خود را ارتقا دهید.

در ادامه شما را با این اصطلاح آشنا می کنیم. به طور واضح فضای واقعی برای استخر استخراج یا همان Mining Pool وجود ندارد. در استخر استخراج گروهی از کارگران استخراج به عنوان یک تیم برای یافتن بلاک فعالیت می کنند.

آنها با یکی کردن نیروی پردازش دستگاهایشان، سعی در محاسبات یک بلاک دارند تا به سود مورد نظر در ماین کردن برسند. در عملیات استخراج، تراکنش ها توسط استخراج کننده در باکس هایی به اسم بلاک قرار می گیرد.برای اینکه یک Block  بتواند به Blockchain متصل شود، ماینرها به حل معادلات ریاضی و حدس اعداد می پردازند تا نهایتا به جواب هش بلاک برسند. برای انجام این کار نیازمند سخت افزار مخصوص و همچنین نیروی زیاد برق هستید.

خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری برای شما سورآور خواهد بود اما بی شک استخراج کردن موجب به دست آوردن سود بیشتری خواهد شد. ماینینگ تلاش می کند ایمنی را برای شبکه برقرار کرده و مانع از حمله هکرها به آن شود.جالب اینکه در این سیستم برای تشویق ماینینگ، به ماینرهایی که سریع تر به پاسخ معادلات برسند، پاداشی به نام "پاداش بلاک" تعلق می گیرد. جوایز بلاک به طور متناسبی در بین تمام معدنچیانی که در اثبات کار استخر استخراج مشارکت داشتند، تقسیم می شود.

یعنی هرچه قدرت هش بیشتر در طی یک بازه زمانی خاص داشته باشید، سهم بیشتری برای پاداش های بلاکی در آن دوره کسب می کنید. به طور خاص روش های مختلفی برای محاسبه سهام وجود دارد؛ اما به طور کلی با توجه به نسبت هشی که به استخر ارائه می دهید، پاداش می گیرید.

به طور معمول، مدت ماینینگ یا دور استخراج، دوره زمانی بین بلاک‌ های استخراج شده در استخر است. یعنی پس از اینکه استخر بتواند حق اضافه کردن بلاک به Blockchain  را کسب کند، بلافاصله یک دور جدید آغاز می شود و وقتی دفعه دیگر بلاکی به زنجیره باوک اضافه می کند متوقف می شود.

این دوره بنا به اندازه و شانس استخر می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت متغیر باشد. گاهی اوقات بالا رفتن قیمت بیت کوین باعث سختی شبکه این ارز می شود. با افزایش سختی استخراج سود هر ترا هش نیز بالا می رود.نحوه کار استخر استخراج

ü     با توجه به پول دیجیتال خود یک استخر مناسب انتخاب نمایید.

ü     در استخر استخراج ثبت نام کنید.

ü     نرم افزار استخر استخراج را بر روی رایانه خود بارگیری و نصب کنید.

ü     وارد برنامه شده و در پنل کاربری که فهرستی از استخرها ارائه شده، یکی را که از نظر فاصله به شما نزدیک است، برگزینید.

ü     این نرم افزار با سرورهای استخر متصل و مرتبط می شود. به طور دقیق سیستم شما به گره رمز ارزهای استخر استخراج بدل می گردد.

ü     زمانی که استخر اجازه افزودن بلاک به بلاکچین را کسب کرد و پاداش بلاک را که شامل مجموع درصد سود بلاک و کارمزد مبادلات است را به دست آورد، قادرید بر حسب درصد شخصی خود در درآمد شریک باشید.

ü     در ادامه در هر دوره از طریق استخر، ارز رمزنگاری شده به آدرس والت شما انتقال می یابد یا ارز دیجیتال به شکل دیگری تبدیل شده و پول تبدیل شده برای شما پرداخت می شود.

جدا از سخت افزاری که قصد دارید با آن به ماین کردن بپردازید، یا ارز رمزنگاری شده ای که در پایان انتخاب می کنید، یک استخر استخراج برای شما وجود دارد.

این که آیا شما دارای سخت افزار مخصوص مدار مجتمع (ASIC) برنامه رمزنگاری، دکل استخراج واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا فقط یک رایانه رومیزی معمولی هستید که دارای واحد پردازش مرکزی (CPU) پردازنده گرافیکی داخلی است، استخر استخراج بهترین روش برای مداوم کسب کردن پاداش برای اپراتورهای کوچک می باشد.

سختی استخراج را در زمان استخراج انفرادی درک می کنید. استخرهای استخراج هنگامی که قدرت پردازش کمی داشته باشند به گونه ای که استخراج انفرادی به سادگی عملی نباشد، راهی برای ورود اپراتور کوچک به بازی هستند.

همچنین می توانید از ماشین حساب های استخراج و صفحات وب که قدرت هش کردن خود را در آن وارد می کنید، استفاده نمایید و در ازای آن محاسبه سودآوری استخراج یک ارز رمزنگاری شده خاص و مدت زمان استخراج بلاک اول خود را بدست آورید.

این ماشین حساب ها به راحتی بر اساس یک محاسبه آماری بر حسب تعداد مختلف کار می کنند. ماشین حساب ها همه اعداد را می گیرند و پاسخ ها را با توجه به احتمال آماری خالص ارائه می دهند.

ممکن است بلافاصله اولین بلاک خود را استخراج کنید، یا شاید اولین بلاک خود را در دو برابر زمان پیش بینی شده استخراج نمایید. برای اکثر اپراتورهای کوچک این ماشین حساب ها می توانند شوک آور باشند.

به عنوان مثال احتمالا آگاه شوید که استخراج بیت کوین با استفاده از پردازنده ضعیف شما، از نظر آمار منجر به استخراج اولین بلاک شما در ده سال آینده می شود. به عبارت دیگر، استخراج انفرادی به سادگی برای شما عملی نیست و باید سختی استخراج را بپذیرید.

 در چنین شرایطی، اگر واقعاً می خواهید بیت کوین استخراج کنید، باید به استخر بپیوندید. استخرهای استخراج نیز با استفاده از طراحی کاربر پسند ساده هستند و بسیاری از جزئیات فنی و دردسرساز را از روند استخراج خارج می کنند.

استخرهای استخراج خدماتی را به کارگران معدن ارائه داده و استخراج کنندگان نیز نرخ هش را به استخرها ارائه می دهند.


مشوق ها و جوایز استخر استخراج

سختی استخراج  به جای خود اما استخرهای مختلف از روش های متعددی برای محاسبه پرداخت ها استفاده می کنند. وب سایت هر استخر استخراج اطلاعاتی را در مورد روش های پرداخت آن ارائه می دهد و جزئیات بیشتری در مورد نحوه اجرای آنها به طور دقیق در اختیارتان می گذارد.

محاسبات پرداخت اغلب همانطور که همه کارها در استخراج ارزهای رمزپایه وجود دارد، پیچیده تر از یک پرداخت ساده متناسب است. لیست زیر چند روش محبوب برای محاسبه پرداخت استخر استخراج را شرح می دهد.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال امروزه بیش از هر زمان دیگری طرفدار پیدا کرده و از این رو بهتر است با روش های محاسبه پرداخت در استخراج نیز آشنا شوید. پیش فرض این روش ها، به معدن کاران نسبت به سود حاصل از استخر در طی یک دوره زمانی پرداخت می شود.

آن دوره زمانی به عنوان مدت استخراج یا دور استخراج شناخته می شود.

Pay-per-Share (PPS): با PPS، ماینرها بر اساس احتمال استخراج بلاک استخر و نه عملکرد واقعی استخر، درآمد تضمینی کسب می کنند. گاهی اوقات استخر بهتر از احتمال آماری عمل خواهد کرد و گاهی اوقات بدتر، اما معدنکار بر اساس سهم خود در متوسط ​​نرخ هش مورد نیاز برای استخراج یک بلاک، حقوق دریافت می کند.

پرداخت کامل به ازای هر سهم (FPPS): FPPS شباهت زیادی به PPS دارد. با این حال، با FPPS این مجموعه ها همچنین شامل هزینه های معامله و سوبسید بلاک در طرح پرداخت هستند. این معمولاً در مقایسه با PPS استاندارد، به جوایز ارز رمزنگاری شده بیشتری برای شرکت کنندگان در استخر منجر می شود.

پرداخت در ازای آخرین سهام N (PPLNS): ساختار PPLNS با نگاهی به آخرین تعداد (N) سهام مشارکت شده، به طور متناسب پاداش پرداخت می کند. کلیه سهام در کل دوره استخراج را در نظر نمی گیرد، بلکه فقط آخرین مشارکت های سهام را در زمان کشف بلاک در نظر خواهد گرفت.

حداکثر پرداخت به ازای هر اشتراک (SMPPS): SMPPS یک روش پاداش مشابه با PPS است، اما به ماینرها پاداش می دهد که براساس پاداش واقعی کسب شده توسط استخر می باشد، بنابراین هرگز بیش از درآمد استخر پرداخت نمی کند.

حداکثر پرداخت به ازای هر اشتراک اخیر (RSMPPS): این طرح پاداش ماینرها را به روشی مشابه SMPPS پرداخت می کند. جوایز متناسب با تعداد کل سهام مشارکت در استخر استخراج، اما با وزن بیشتری بر سهام اخیر نرخ هش می باشد.

یعنی سهم هایی که در اوایل دوره به آنها کمک می شد در مقایسه با سهامی که نزدیک به کشف یک بلاک مشارکت داشتند، ارزش کمتری دارند و برخی این مورد را جز سختی استخراج می دانند.

سیستم مبتنی بر امتیاز (SCORE): این سیستم پاداش متناسب با نرخ هش ارائه شده به شما پرداخت می شود، اما نسبت به سهام قبلی در مرحله استخراج وزن بیشتری به سهام جدیدترین نرخ هش می دهد.

یعنی اگر هش کردن شما در اوایل دوره بود و یک بلاک در آن دوره برنده شد، قدرت هش شما نسبت کمتری به زمانی که به بلاک برنده نزدیک تر ارائه شود، کسب می کند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head