نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
کد خبر: ۱۴۲۸۲۰
2021 July 27 - ۱۷:۰۶ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
آیرو؛
پدال نیوز: با معرفی خودرو آیرو، آی‌ام موتورز و هدرویک استودیو یک ماموریت زیست محیطی جالب توجه را دنبال می کنند.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، استودیو هدرویک طی همکاری با شرکت آی‌ام موتورز (IM Motors) چین که در زمینه تولید خودروهای الکتریکی فعال است، محصولی به آیرو (AIRO) را معرفی کرده اند. آیرو یک خودرو الکتریکی مفهومی با قابلیت تغییر پیکربندی فضای داخلی خودرو است و یکی دیگر از ویژگی های مهم آن پالایش آلودگی محیط اطراف است.


آیرو در نمایشگاه خودرو شانگهای در معرض دید عموم قرار گرفت و انتظار می رود در سال 2023 وارد خط تولید شود. این خودرو از دو حالت رانندگی خودمختار و توسط راننده پشتیبانی می کند و محصولی تمام الکتریکی است.


با معرفی خودرو آیرو، آی‌ام موتورز و هدرویک استودیو یک ماموریت زیست محیطی جالب توجه را دنبال می کنند. نیروی الکتریکی به معنای آن است که هیچ آلاینده سوخت فسیلی توسط این خودرو تولید نمی شود، و همچنین آیرو می تواند یک گام فراتر نهاده و به سامانه پالایش هپا (HEPA) مجهز شود که توانایی پاکسازی هوای اطراف را به خودرو می بخشد. سامانه پالایش فعال آیرو آلودگی را از خودروهای دیگر جذب کرده و آن را پاکسازی می کند.


خودرویی خودمختار به معنای آن است که فضای داخلی باید به گونه ای متفاوت طراحی شود زیرا در نهایت باید به یک اتاق کاربردی تبدیل شود. بخش داخلی خودرو آیرو قابلیت اجرای پیکبرندی های مختلف برای تبدیل شدن به فضاهایی مانند یک اتاق کار، فضایی برای بازی، یا یک اتاق خواب را دارد.


صندلی های خودرو الکتریکی آیرو قابلیت چرخش و قرارگیری روبروی هم را داشته تا امکان فعالیت های اجتماعی مانند غذا خوردن روی میز تاشو خودرو فراهم شود، در شرایطی که می توان از نمایشگر تاشو خودرو برای تماشای فیلم یا انجام بازی های ویدئویی استفاده کرد. اگر خسته هستید، صندلی های خودرو آیرو قابلیت خوابیدن و تبدیل شدن به یک تخت دو نفره را دارند. با استفاده از جدیدترین فناوری در شیشه های خودرو، سقف شیشه ای آیرو برای حفظ حریم خصوصی می تواند مات شود.


به گفته توماس هدرویک، بنیانگذار استودیو هدرویک، آیرو فقط یک خودرو الکتریکی نیست که هوا را آلوده نمی کند، بلکه با استفاده از جدیدترین فناوری هپا توانایی جذب آلاینده ها از خودروهای دیگر و کمک به پالایش هوا را دارد. برای پاسخ به کمبود فضای جهانی نیز آیرو اتاقی چند منظوره را ارائه می کند که برای غذا خوردن، کار کردن، بازی یا حتی استراحت و خواب کاربردی است. در حقیقت، آیرو خودرویی است که قصد دارد ما را به آینده ای پاک‌تر و بهتر انتقال دهد.


استودیو هدرویک طراحی ایستگاه های شارژ را نیز برای شرکت آی‌ام موتورز انجام داده است. با استفاده از مواد صنعتی از جمله فولاد مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی، این ایستگاه های شارژ قصد دارند بخشی از بافت شهری آینده باشند.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head