نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
کد خبر: ۱۴۰۱۴۵
2021 May 11 - ۱۴:۲۷ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
مدیرعامل سانیار موتور پارسیان//
پدال نیوز-مدیرعامل شرکت سانیار موتور پارسیان اعلام کرد: قرارداد جوینت ونچر شرکت دیار خودرو و گروه ساینو چین با هدف سرمایه‌گذاری، توسعه خودروسازی، تولید و انتقال تکنولوژی با وجود شرایط سخت تحریم و حمایت‌های ویژه قوه قضاییه و استانداری اصفهان به امضا رسید.
به گزارش پدال نیوز، بهزاد چریک با اعلام این خبر افزود: طی این قرارداد همکاری مشترک تمام فعالیت های تولیدی در شرکت دیارخودرو متمرکز خواهد شد و بر این اساس شرکت سانیار موتور پارسیان به صورت شراکت 51 درصدی طرف چینی  و 49 درصدی طرف ایرانی تشکیل شده است.


وی گفت: طی این قرارداد همکاری‌ها در زمینه تولید خودرو ابتدا به صورت واردات سی‌کی‌دی و تولید خودرو در ایران خواهد بود و طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته قرار است مجموع تولید به 23 هزار دستگاه برسد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی تولید ماهانه دو هزار دستگاه در فاز نخست افزود: طی این قرارداد طرف چینی ملزم به خرید و واردات سی کی دی از شرکت های خودروسازی در چین خواهد بود و در ادامه پس از تولید در ایران و از محل سود حاصله و همچنین افزایش سرمایه‌گذاری خارجی، در زمینه توسعه خطوط تولید و افزایش عمق ساخت داخل همکاری ها ادامه خواهد یافت.


چریک افزود: در سرمایه گذاری‌های آتی این قرارداد همکاری مشترک طرح انتقال و توسعه پلت فرم، تجهیزات و دستیابی به دانش فنی تولید خودرو و قطعات نیز دیده شده و در پی آن افزایش عمق ساخت داخل نیز محقق خواهد شد.

مدیرعامل سانیار موتور پارسیان تصریح کرد: طی این قرارداد و در فاز نخست خودروهای DX3 محصول شرکت خودروسازی سوئیست و X25 محصول شرکت بایک موتور به تولید خواهد رسید و طبق برنامه قرار است تا پایان سال نخست این خودروها با 40 درصد ساخت داخل و نیز خودروهای جدید مثل DX7 به بازار ایران عرضه شوند.


وی ادامه داد: برنامه تولید خودرو DX3 در سال نخست پنج‌هزار دستگاه و خودرو X25 نیز هفت هزار دستگاه خواهد بود و در سال‌های آتی افزایش خواهد یافت.


چریک در رابطه با توسعه خطوط تولید در شرکت دیار خودرو افزود: علاوه بر ورود خودروهای جدید در آینده نزدیک، برنامه ایجاد ظرفیت‌های بیشتر برای تولید خودرو را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم که از آن جمله می‌توان به انتقال یک خط تولید بسیار مدرن و پیشرفته و همچنین یک خط کامل بدنه و قالب‌های یک خودرو جدید در کلاس کراس‌اور شهری اشاره کرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head