نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۵
کد خبر: ۱۳۸۸۵۰
2021 April 06 - ۱۰:۰۵ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
/ یک خودروی شهری که سوپراسپرت ها را به چالش می کشاند!//
پدال نیوز: طی روزهای های گذشته، تصاویر غیر استودیویی و همچنین اطلاعات رسمی پیشرانه این خودرو در اختیار رسانه ها قرار گرفته که در راستای بروزرسانی خبر قبلی بدان اشاره می کنیم.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ روزهای پایانی اسفندماه(1399) خبر مربوط به معرفی EV6 خودروی جدید کیا موتورز را در گروه خودروی عصر ایران منتشر شد که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد.

همانطور که اشاره شد؛ ایی وی6 اولین خودروی باتری الکتریک کمپانی کره ای است که زبان طراحی جدیدی را نیز همراه دارد تا عصر الکتریکی های کیا موتورز با یک طراحی جدید آغاز شود.

طی روزهای های گذشته، تصاویر غیر استودیویی و همچنین اطلاعات رسمی پیشرانه این خودرو در اختیار رسانه ها قرار گرفته که در راستای بروزرسانی خبر قبلی بدان اشاره می کنیم.

در بالاترین تریم، ایی ویی6 مجهز به دیفرانسیل LSD الکترونیک شده تا کیفیت بالاتری از هندلینگ در جاده را همراه داشته باشد. باتری ها در دو ظرفیت 58 کیلووات ساعت و 77.4 کیلووات ساعت ارائه می شود.

باتری بزرگ تر قابلیت سفارش با یک موتور الکتریکی روی محور عقب را دارد که برد حرکتی 510 کیلومتر را در اختیار خودرو قرار خواهد داد.

باتری طی 18 دقیقه از 10 به 80 درصد ظرفیت خود می رسد. شاخص صفر تا 100 کیلومتر نیز طی 4.5 ثانیه ثبت شده است. از باتری این خودرو می توان برای روشن کردن وسایل مانند تلویزیون 55 اینچ و کولر به مدت 24 ساعت نیز استفاده کرد. قابلیت ریورز نیز برای آن در نظر گرفته شده بدین مفهوم که می تواند باتری یک خودروی الکتریکی دیگر را نیز با باتری خود شارژ کند.

ایی ویی6 در مدل مجهز به 2 موتور الکتریکی برابر با 577 اسب بخار خروجی دارد. گشتاور این مجموعه نیز برابر با 740 نیوتن متر است. این کراس مجهز به سامانه تمام چرخ محرک طی 3 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد که این آمار حقیقتا در نوع خود شگفت انگیز محسوب می شود. 

رکوردی که نمونه مجهز به دو موتور الکتریکی این خودرو ثبت کرده براحتی قابلیت رقابت با بهترین سوپراسپرت های بازار با برچسب قیمت نجومی را دارد.

تصاویر کابین همچنان استودیویی هستند
تصاویر کابین همچنان استودیویی هستند


مازیار دانیالی


عصر ایران

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head