نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹
کد خبر: ۱۳۸۶۶۵
2021 March 31 - ۱۲:۱۶ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ تاریخ انتشار:
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی:
پدال نیوز- رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی گفت: با توجه به نیاز به تردد در هر دو جهت جاده‌ها در این ایام، برنامه‌ای برای یک طرفه کردن جاده‌ها در پایان تعطیلات این هفته در طرح‌های ترافیکی پلیس راهور ناجا وجود ندارد براین اساس هیچ یک از جاده‌ها یک طرفه نمی‌شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ احمد شیرانی روز چهارشنبه افزود: هم اکنون وضعیت ترافیکی جاده ها روان و بدون مشکل گزارش شده است.

وی ادامه داد: با توجه به مسافرت برخی از هموطنان در ایام نوروز و نزدیک شدن به زمان پایان تعطیلات و ظرفیت جاده ها به هموطنان توصیه می شود، برگشت از سفر را به پنجشنبه و جمعه موکول نکنند چرا که امکان ایجاد ترافیک سنگینی در برخی از جاده ها وجود دارد.

شیرانی افزود: به رانندگان توصیه می شود زمان برگشت از سفر را مدیریت کرده و بازگشت خود را صرفا به روز پنج شنبه و جمعه پایان هفته موکول نکنند.

وی تاکید کرد: ساعت شروع محدودیت تردد شبانه به ساعت 22 تغییر یافته و محدودیت تردد شبانه از ساعت 22 تا 3 بامداد در شهرهای گروه قرمز نارنجی، زرد و آبی ادامه دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور گفت: یکی از عوامل تشدید صدمات در تصادفات، عدم استفاده از کمربند ایمنی است. نبستن کمربند ایمنی باعث وارد آمدن آسیب شدید به راننده و سرنشین به علت برخورد با قطعات داخل خودرو شده و  در برخی از تصادفات واژگونی؛  راننده و سرنشین به بیرون خودرو پرتاب شده اند براین اساس استفاده از کمربند ایمنی خودرو در جادها برای راننده و تمام سرنشینان بویژه اتوبوس‌ها الزامی است.

شیرانی افزود: بیشتر حوادث جاده ای در فاصله 30 کیلومتری شهرها رخ داده و لذا هموطنان در این محدوده باید دقت و احتیاط بیشتری در رانندگی داشته باشند.

وی، برخورد با تخلفات حادثه ساز را از مهمترین طرح های کنترلی جاده ها دانست و گفت: ثبت تخلفات با استفاده از دوربین های مکانیزه ثبت تخلف و تیم های گشتی محسوس و نامحسوس پلیس راه اجرا می شود.

در تخلفات حادثه ساز علاوه بر جریمه، نمره منفی در سوابق راننده ثبت و در ارزیابی رفتار رانندگان موثر است. در صورت تکرار تخلفات حادثه ساز و رسیدن به سقف نمره، گواهینامه  ضبط می شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی از هموطنان خواست قبل از تردد از طریق شماره تلفن 120 و 88255555 (10 خط) در جریان آخرین وضعیت جوی و ترافیکی قرار گیرند.

براساس قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی چنانچه متخلف دارای 30 نمره منفی باشد گواهینامه او به مدت سه ماه ضبط و در پایان مدت مزبور با پرداخت 400 هزار ریال جریمه نقدی به نفع خزانه عمومی مسترد می‌شود.  پس از اعمال مقررات چنانچه در اثر ارتکاب تخلفات جدید 25 نمره منفی به متخلف تعلق گیرد، گواهینامه او به مدت 6 ماه ضبط و پس از انقضاء مدت مزبور و پرداخت 600 هزار ریال به نفع خزانه عمومی مسترد می‌شود.  هرگاه پس از اعمال مقررات در اثر ارتکاب تخلفات جدید 20 نمره منفی به متخلف تعلق گیرد گواهینامه او ابطال و بعد از یک ‌سال می‌تواند برابر مقررات و پس از طی دوره آموزشی و پرداخت یک‌ میلیون ریال به نفع خزانه عمومی گواهینامه جدید اخذ کند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head