نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
کد خبر: ۱۳۷۹۱۵
2021 March 07 - ۱۰:۳۸ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
مسیرهای کمتر پیموده شده/
پدال نیوز: اگر تصمیم دارید زودتر از دیگران خودروی بنزینی خود را بفروشید و خودروی برقی داشته باشید باید خود را برای مواردی آماده کنید که قبلاً تجربه نکرده اید.
به گزارش پدال نیوز، همیشه قبل از آن که تجربه جدیدی را آزمایش کنید بد نیست مشورتی بگیرید تا جلوی تجربه های تلخ را بگیرید. خیلی از کسانی که برای اولین بار خودروی برقی را تجربه می کنند می گویند ای کاش قبل از خرید این موارد را بررسی کرده بودیم.

در وبسایت یوتیوب هم ویویوهایی در کانالی تحت عنوان «مسیرهای کمتر پیموده شده» Trail Less Traveled  وجود دارد که خریداران خودروهایی مثل تسلا مدل X‌ تجربیات خود را منعکس کرده اند و در برخی موارد راهنمایی های بسیار ارزشمندی ارائه داده اند که مردم با چشمان بازتری به خرید خودروهای برقی بپردازند. چون ممکن است با خرید خودروهای برقی مجبور به تغییر سبک زندگی، عادت ها و رفتارهای خود شوید.

البته اخیراً هم کانال «مسیرهای کمتر پیموده شده» به «خانواده تمام الکتریک» تغییر نام داده است. از آن به بعد هم این کانال ویدیوهایی می سازد که در آن تلاش می کند به صاحبان خودروهای برقی آموزش بدهد. از تجربه های بعضاً تلخی که صاحبان خودروهای برقی با آن مواجه شده اند، یدک کشی به دلیل تمام شدن شارژ خودرو است که در این ویدیوهای آموزشی به آن پرداخته شده است. همچنین یکی از مواردی که صاحبان خودروهای برقی با آن مواجه هستند اضطراب پیمایش است. صاحبان این خودروها همیشه این ترس را دارند که نکند قبل از رسیدن به یک دستگاه شارژ باتری خودرو، باتری تمام کنند و در راه بمانند. [چاره در راه ماندن خودروهای بنزینی فقط یک دبه بود! اما برای خودروهای برقی به این سادگی نیست].

یکی از ویدیوهایی که اخیراً کانال «خانواده تمام الکتریک» در یوتیوب منتشر کرده، 10 نکته ای است که خریداران تسلا باید قبل از خرید به آن توجه کنند. هر چند این 10 نکته،‌ مخصوص خودروهای تسلا نیست و قابل تعمیم به همه خودروهای برقی است. به طور خلاصه 10 نکته ای که قبل از خرید خودروهای برقی باید بدانید عبارتند از:

تغییر در آب و هوا هم روی پیمایش به ازای هر بار شارژ اثر قابل توجهی دارد.

درست برعکس خودروهای بنزینی که در بزرگراه ها، مصرف سوخت بهینه تر است، خودروهای برقی در داخل شهرها بازده بالاتری دارند.

با خرید خودروهای برقی باید این را در نظر بگیرید که از حالا برای شارژ باتری خودرو برنامه ریزی داشته باشید والا غافلگیر می شوید و در جایی که نباید مجبور به اتلاف وقت برای شارژ خودرو خواهید شد.

همه جایگاه های شارژ باتری خودرو مثل هم نیستند و برخی با خودروی شما سازگار نیست. به بیان ساده،‌ پریز آن به سوکت ماشین شما نمی خورد.

هنوز در خیلی از شهرها شبکه ی جایگاه های شارژ مثل جایگاه سوخت به اندازه کافی ایجاد نشده و برای همین مسافرت به برخی از شهرها می تواند مشکلات پیش بینی نشده به وجود آورد.

پیدا کردن جایگاه شارژ عمومی هم برای خودش ماجراهایی دارد که به اضطراب پیمایش می افزاید.

اگر می خواهید خودروی برقی داشته باشید، بهتر است در گاراژ یا پارکینگ منزل تان پریز مخصوص شارژ باتری خودرو از نوع شارژ سریع نصب کنید.

هنوز مشکل اضطراب پیمایش حل نشده است.

خودروهای برقی هنوز در ابتدای راه هستند و درست مثل موبایل هر سال فناوری های کاملاً جدید عرضه می شوند و مدل خودروی شما خیلی زود به فناوری های جدید ناسازگار می شود.

خودروهای برقی سبک زندگی شما را تغییر می دهد.

ممکن است شما هم خودروی برقی خریده باشید و هشدارها و نکاتی به ذهن تان برسد. خودروهای برقی در ابتدای راه هستند و به دلیل سیاست گذاری دولتمردان در اکثر کشورها دنیا خودروهای برقی به تدریج به یک واقعیت ملموس در زندگی همه مردم دنیا تبدیل می شود. با ایجاد و گسترش زیرساخت ها به تدریج اضطراب پیمایش و تجربیات تلخ در راه ماندن کاهش خواهد یافت.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head