نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
کد خبر: ۱۳۶۰۰۸
2021 January 20 - ۱۴:۳۵ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- معاون عملیات پلیس راهور پایتخت، سرعت بالای وسایل نقلیه را مهمترین عامل تشدید خسارت در تصادفات رانندگی اعلام کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور پایتخت در خصوص  عواملی‌ که خسارات ناشی از تصادفات را افزایش می‌دهد اظهار داشت: سرعت بالا یکی از مهمترین عوامل تشدید خسارات ناشی از تصادفات است.

معاون عملیات پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: اگر در حادثه تصادفی دلایل دیگری اعم از عدم توجه کافی به جلو یا عدم رعایت حق تقدم را در نظر بگیرید  درصورت بالا بودن سرعت است که خسارات جبران ناپذیری به بار می آید‌‌.

سرهنگ رازقی به نتیجه تحقیقات اشاره و اعلام کرد: تحقیقات نشان داده است که اگر راننده ای با سرعت30 کیلومتر بر ساعت رانندگی کند در صورت برخورد با عابر پیاده فقط 5 درصد احتمال فوت عابر متصور است؛ اما اگر سرعتش به 45 کیلومتر افزایش یابد احتمال فوت عابر 50 درصد و اگر سرعت 80 کیلومتر بر ساعت باشد در صورت برخورد با عابر پیاده  صد در صد عابر فوت می‌کند.

وی از رانندگان درخواست کرد با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیر مجاز به رانندگی اقدام کنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head