نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۲
کد خبر: ۱۳۵۸۷۸
2021 January 18 - ۰۸:۵۳ - ۲۹ دی ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: پس از گذشت یک سال، در نهایت کمپانی خودروسازی ایتالیایی‌-آمریکایی و کمپانی خودروسازی فرانسوی قرارداد ادغام خود را نهایی کردند.
به گزارش پد ال نیوز به نقل از دنیای‌اقتصاد : پس از گذشت یک سال، در نهایت کمپانی خودروسازی ایتالیایی‌-آمریکایی و کمپانی خودروسازی فرانسوی قرارداد ادغام خود را نهایی کردند. این قرارداد که ارزشی بالغ‌بر ۵۲ میلیارد دلار دارد در روز شنبه نهایی شد و رسما کار خود را آغاز کرد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، این دو کمپانی نخستین بار در اکتبر ۲۰۱۹ خبر از تولد یک شرکت خودروسازی جدید با هدف فروش سالانه ۱/ ۸ میلیون خودرو دادند.

 خبری که در صورت  تایید شدن، نشان از تولد چهارمین شرکت بزرگ خودروسازی جهان با نام استلانتیس می‌داد. در بیانیه آغاز به کار این کمپانی جدید اعلام شده است که این شرکت از روز دوشنبه، تجارت خود را در میلان و پاریس آغاز خواهد کرد و از روز سه‌شنبه در بازارهای نیویورک مشغول به کار خواهد شد. بسیاری از تحلیلگران بازار خودرو اما منتظرند ببینند که رئیس این کمپانی تازه‌تاسیس، کارلوس تاوارس، چگونه قادر است که با چالش‌های بازار همچون توانایی چین در تولید خودرو، دست و پنجه نرم ‌کند. این در حالی است که اقتصاد جهان در پی همه‌گیری ناشی از کووید-۱۹ با بحران‌های جدی روبه‌رو است. با این وجود تاوارس در نخستین کنفرانس خبری خود در جایگاه رئیس کمپانی استلانتیس تاکید کرد که این شرکت خودروسازی قادر است هزینه‌های سالانه خود را تا ۵میلیارد یورو کاهش دهد و سرمایه‌گذاران می‌توانند بر توانایی‌های این کمپانی حساب باز کنند. مارکو سنتونیو از مشاوران این حوزه نیز در مورد تاوارس گفت که وی مرد عمل است و به جای بیانیه‌ها ترجیح می‌دهد خود را در عرصه عمل اثبات کند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head