نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
کد خبر: ۱۳۵۷۱۷
2021 January 13 - ۱۱:۵۷ - ۲۴ دی ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: شاهزاده سعودی از برنامه ساخت شهری رونمایی کرد که با هزینه 500 میلیارد دلار ساخته خواهد شد و در آن از آلاینده های کربنی خبری نخواهد بود.
به گزارش پدال نیوز، شهر کربن-صفر در نئوم NEOM‌ برای ایجاد تنوع در اقتصاد وابسته به نفت عربستان سعودی طراحی شده است. محمد بن سلمان در یک حضور تلویزیونی نادر از شهری به نام «The Line» خبر داد که می تواند 1 میلیون نفر را در وسعت 170 کیلومتر جای دهد و انرژی آن 100 درصد به صورت پاک تأمین می شود. او در این برنامه تلویزیونی پرسید که چرا باید طبیعت فدای توسعه شود و این که می توان مفهوم سنتی و متعارف شهر به مفهومی آینده گرا دگردیسی پیدا کند.

وی در جمع خبرنگاران در شهر شمال غربی ٱلْعُلَا‎ Al Ula گفت این شهر حاصل سه سال آماده سازی و برنامه ریزی است و فقط برای ایجاد زیرساخت های آن بین 100 تا 200 میلیارد دلار هزینه شده است و این مبلغ فقط بخشی از سرمایه گذاری اصلی برای این شهر است که حکومت سعودی برای نئوم در نظر گرفته است و به 500 میلیارد دلار خواهد رسید و از ابتدای طرح ظرف 10 سال به نتیجه می رسد. این سرمایه گذاری را «صندوق سرمایه گذاری عمومی» یا PIF‌ برای ایجاد فناوری های پیشرفته یا های تک، در کنار دریای سرخ در مساحت 26 هزار کیلومتر مربع تأمین کرده است و قرار است تا سال بخش فناوری های های تک آن تا 2025 کامل شود.

آن چه در نئوم سرمایه گذاری شده، ستونی از چشم انداز 2030 این کشور است که برای کاهش اتکا به نفت خام برنامه ریزی شده است. ساخت و ساز این شهر از فصل اول 2021 آغاز می شود. این شهر در تولید ناخالص ملی عربستان 48 میلیارد دلار سهم دارد و باعث ایجاد 380 هزار شغل جدید می شود.


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head