نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
کد خبر: ۱۳۵۶۷۹
2021 January 12 - ۱۴:۱۲ - ۲۳ دی ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: ایربگ‌ها یکی از مواردی است که اکثر مردم هرگز به آن فکر نمی کنند (تا زمانی که تصادف کنند و کاملاً در صورت آن‌ها قرار بگیرند) از آنجا که آنها پنهان هستند، به راحتی می توان از آنها غافل شد. اما سوال اینجاست که آیا مانند سایر اجزای مهم خودرو ، کیسه های هوا نیاز به بازرسی دارند؟ جایگزینی چطور؟ آیا تاریخ انقضا در انتهای ستون فرمان شما مهر شده است؟
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ ایربگ‌ها یکی از مواردی است که اکثر مردم هرگز به آن فکر نمی کنند (تا زمانی که تصادف کنند و  کاملاً در صورت آن‌ها قرار بگیرند) از آنجا که آنها پنهان هستند، به راحتی می توان از آنها غافل شد. اما سوال اینجاست که آیا مانند سایر اجزای مهم خودرو ، کیسه های هوا نیاز به بازرسی دارند؟ جایگزینی چطور؟ آیا تاریخ انقضا در انتهای ستون فرمان شما مهر شده است؟


اگر ماشین جدیدتری دارید ، می توانید تصور کنید که ایربگ ها هرگز به جایگزینی احتیاج ندارند. در وسایل نقلیه مدرن ، کیسه های هوا منقضی نمی شوند و به گونه ای طراحی شده اند که در تمام طول عمر ماشین دوام دارند.

اگر ماشین شما قدیمی تر است ، ممکن است سازنده اتومبیل شما به شما توصیه کند ایربگ های خودرو را به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری معمول عوض کنید. به گفته کارشناسان خودرو این مسئله معمولاً فقط مربوط به وسایل نقلیه قبل از 1990 است.

تاریخچه مختصر کیسه های هوا

اگرچه ایربگ ها در حال حاضر در همه خودروهای جدید استاندارد هستند ، اما کیسه های هوا به عنوان یک موضوع جدید در دهه 1970 شروع به کار کردند.

از آنجا که سازندگان خودرو در آن زمان مطمئن نبودند که ایربگ های خودرو می تواند دوام بیاورد ، به طور کلی توصیه می کنند که مالکان هر چند سال یکبار تعمیرات ایربگ خودرو را انجام دهند.

یکی از مراکز معتبری که خدمات تعمیرات ایربگ را به صورت حرفه‌ای و تخصصی انجام می‌دهد ، تعمیرگاه ایربگ کاراک در شرق تهران می‌باشد که صفر تا صد تعمیرات کیسه هوا را به صورت تضمینی و توسط افراد متخصص و مجرب در زمینه تعمیر ایربگ انجام می‌دهد. این مرکز با بهره گیری از بهترین دستگاه‌ها و متخصص ترین افراد خدمات زیر را در جهت تعمیرات ایربگ ارائه می‌دهد :

ریست و خام کردن یونیت ایربگ

تعمیرات سخت افزاری یونیت ایربگ

تعمیر فلت ایربگ

فروش ایربگ

تعویض ایربگ

تعمیرات سیمکشی ایربگبرخی از سازندگان خودروهای خارجی از فن آوری آب بندی پلاستیکی در اطراف دستگاه جرقه زنی کیسه هوا استفاده کردند. از آنجا که پلاستیک به مرور زمان خراب می شود ، برخی از تولیدکنندگان خودروهای خارجی قبل از سال 2002 به دارندگان اتومبیل دستور می دادند که هر 15 سال ایربگ‌های خودرو را تعویض کنند. از آنجا که اکثر تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان به جای پلاستیک از فناوری آب بندی شیشه (که مانع نفوذ رطوبت به دستگاه اشتعال می شود) استفاده می کردند ، این مشکل به ندرت مطرح می‌ شد.

در حقیقت ، اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ملی کیسه های هوای 30 ساله را گزارش کرده است که در برخوردها عملکرد موفقیت آمیزی داشته اند.

از اواخر دهه 1980 ، قانون گذاران فدرال از همه تولیدکنندگان خودرو خواستند که کیسه هوا را در وسایل نقلیه به عنوان یک ویژگی استاندارد نصب کنند. در سال 1998 ، طبق مقررات فدرال ، کلیه وسایل نقلیه جدید شامل کیسه های هوا دوتایی هستند.
خودآزمایی ایربگ های خودرو

وسایل نقلیه مدرن مجهز به سیستم های خودآزمایی هستند - که اغلب به SRS خلاصه می شوند - که به محض روشن شدن موتور خودرو به طور خودکار سیستم های ایمنی خودرو را بررسی می کنند. از آنجا که ایربگ ها بخشی از SRS اتومبیل است ، هر زمان که ماشین خود را روشن می کنید ، رایانه خودرو عملکرد تشخیصی کیسه هوا را اجرا می کند.

 در اکثر خودرو ها ، تشخیص SRS با یک چراغ کوچک نشان داده می شود که بلافاصله پس از اتمام تجزیه و تحلیل سیستم ، خاموش می شود. اگر چراغ SRS اتومبیل شما ظاهر نشود یا از خاموش شدن خودداری کند ، ممکن است مشکلی داشته باشید. در صورت مشاهده اختلال در عملکرد چراغ تشخیصی ، بهتر است به یک تعمیرگاه ایربگ مراجعه کنید.

وقتی کیسه های هوا هنوز فناوری جدیدی بودند ، تولیدکنندگان خودرو مجبور بودند به تئوری اعتماد کنند. بدون هیچ داده ای از دنیای واقعی ، آنها فقط می توانستند در مورد دوام و قابلیت اطمینان کیسه های هوا حدس بزنند. با این حال ، امروزه فناوری کیسه های هوا دهه هاست که وجود دارد. اگر وسیله نقلیه شما نسبتاً جدید است ، می توانید با اطمینان ، ایربگ‌های خود را برای کیلومترها در امان نگه دارید.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head