نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
کد خبر: ۱۳۵۶۶۴
2021 January 12 - ۱۳:۳۰ - ۲۳ دی ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
مصوبه کمیسیون تلفیق قابلیت اجرایی ندارد
پدال نیوز: دبیر انجمن واردکنندگان خودرو بیان کرد: ابتدا آقایان باید طالب شنیدن حرف حق باشند. ما در حوزه خودرو یک مغز در کشور داریم به نام شورای سیاست گذاری خودرو و قانون این شورا را تبیین کرده است.
به گزارش پدال نیوز؛ مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با پایگاه خبری جوان خودرو  در خصوص مصوبه کمیسیون تلفیق اظهار کرد: 3 سال است که واردات خودرویی به مناطق آزاد صورت نمی گیرد و نمایندگان اعلام کردند که از سال 1400 ممنوع و نکته بعدی اینکه گفتن واردات رسمی خودرو از مناطق آزاد به سرزمین مادری ( اصلی ) مجاز است. این به چه معنا است کدام سرزمین؟؟

به گفته وی، متاسفانه ما وارد یک فضای غیر منطقیه غیر علمی هیجانیه خودرویی شدیم که هرکسی در هر نقطه ای یک حرف میزند که کمک کند به حل معضل خودرو و البته نیت همگی خیر است اما حرف خود را میزنند.

دادفر در ارتباط با اینکه مشکل صنعت خودرو چطور رفع می شود اظهار کرد: ابتدا آقایان باید طالب شنیدن حرف حق باشند. ما در حوزه خودرو یک مغز در کشور داریم به نام شورای سیاست گذاری خودرو و قانون این شورا را تبیین کرده است. در ارتباط برگزاری جلسات این شورا ما چندین مرتبه به وزیر نامه زده ایم اما آقایان علاقه مند هستند که فقط خودشان حضور داشته باشند به این ترتیب که شورا از وزیر صمت، مدیران 2 خودروساز بزرگ کشور ( ایران خودرو و سایپا )، رئیس انجمن خودروسازان و رئیس انجمن قطعه سازان تشکیل شود که این 4 نفر آخری در یک تیم قرار دارند و عمدتا همه نظرات مشابه است نه نقدی بر آن می شود نه بررسی صورت می گیرد .

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اشاره کرد: شورای سیاستگذاری خودرو یعنی تهدید و فرصت، نقد و حسن را در کنارهم بررسی و مشاهده کند نه که به طور مثال همه هم کلام بگویند قیمت خودرو آزاد شود هیچ نقدی هم بر این طرح صورت نگیرد. در این شورای باید از نمایندگان مردم، رئیس انجمن اسقاط خودرو و واردکنندگان خودرو هم استفاده شود تا به درستی برای صنعت خودرو تصمیم گرفت شود.

وی با اشاره به اینکه انجمن واردکنندگان در کمیته خودرو هم حضور ندارد توضیح داد: واردکنندگان خودرو مگر در سیستم عرضه خودرو اثر گذار نیستند؟ مگر بر قیمت گذاری تاثیر گذار نیستند؟ ظاهرا آقایان می ترسند که ما در این جلسات حضور داشته باشیم یا شاید از شنیدن واقعیت هراس دارند.

دادفر در آخر گفت: این مصوبه هم اتفاق خاصی را هم رقم نخواهد زد لذا توجه داشته باشید که آقایان مبهم صحبت می کنند و این ابهام ها متاثر از ناآشنایی با تمامی فرآیند در صنعت خودرو است.

انتهای پیام/
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head