نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱
کد خبر: ۱۳۵۶۵۳
2021 January 12 - ۰۸:۰۰ - ۲۳ دی ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
وانت‌ در صدر جدول پرفروش‌ترین‌ها
پدال نیوز: در سال ۲۰۲۰ پرفروش‌ترین خودروها در بازار آمریکا را وانت‌ها تشکیل داده‌اند. سری اف کمپانی فورد همچنان پرفروش‌ترین وانت بازار است.
به گزارش پدال نیوز، از ۱۰ خودروی پرفروش در سال ۲۰۲۰ در بازار آمریکا ۵ تای آن وانت هستند. سری اف کمپانی فورد همچنان پرفروش‌ترین وانت آمریکا است و این عنوان را ۳۹ سال پشت‌سر هم حفظ کرده است. همچنین ۴۴ سال غیرمتوالی است که پرفروش‌ترین وانت در میان محصولات فورد هم است. از ۵/ ۱۴ میلیون دستگاه خودرویی که در بازار آمریکا در سال ۲۰۲۰ به فروش رسید ۱۳ درصد آن را وانت تشکیل می‌دهد که نشان می‌دهد مردم این کشور عاشق وانت‌های لاکچری هستند.

جسیکا کالدول از مدیران ارشد ادموندز در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفته: «وانت‌ها بسیار موفق عمل کرده‌اند. دوران کرونا را هم به سلامت پشت سر گذاشته‌اند. هر سه خودروساز در دیترویت عبور قابل قبول از کرونا را مدیون وانت‌های خود هستند. این کمپانی‌ها با وانت از غرق شدن جستند.» کرونا اکثر خودروسازان را حداقل دو ماه به تعطیلی کشید.جف شوستر رئیس موسسه تحقیقاتی LMC Automotive می‌گوید: «شگفت آور بود. مثل بیرون کشیدن خرگوش از کلاه می‌ماند. من فکر می‌کنم که خودروسازان با فروش وانت امسال گویی شعبده بازی کردند امسال سال خوبی برای وانت‌ها بود.»سری اف کمپانی فورد که شامل اف-۱۵۰ می‌شود، به همراه برادران بزرگترش، همچنان پرفروش‌ترین وانت‌های لاکچری در آمریکا به حساب می‌آیند که ۴۴ سال غیرمتوالی و ۳۹ سال متوالی این عنوان را حفظ کرده است. شورولت سیلورادو از جنرال موتورز که سال گذشته مقام دوم را به وانت رام کرایسلر باخته بود امسال دوباره عنوان دومی را پس گرفت.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head